شبکه های اجتماعی
آبان ۲۴, ۱۳۹۵

۱۱ دلیل عدم موفقیت در شبکه های اجتماعی


برای کسب و کارهای اینترنتی معرفی شدن در شبکه های اجتماعی و ایجاد تعامل با کاربر بسیار مهم است زیرا  این شبکه ها پتانسیل بسیار بالایی در جذب مشتری به صورت رایگان فراهم کرده اند که باید از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

ممکن است شما کالا یا خدمات فوق العاده ای داشته باشید اما وقتی مشتری برای آن وجود ندارد پس شما در حال ضرر هستید.باید بتوانید خودتان را معرفی کنید تا کاربران با شما و محصولات تان بیشتر آشنا شوند و شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارها برای این کار است. کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که حداقل در یک شبکه اجتماعی فعال نباشد و تک تک همین افراد میتوانند به عنوان مشتری شما باشند و حتی به عنوان معرف , دوستان خود را به شما معرفی کنند.

ولی بسیاری از برندهایی که در شبکه های اجتماعی فعالیت میکنند رضایت چندانی از وضعیت خود ندارند و استفاده از این شبکه های بازده چندانی برایشان نداشته است. امروز قصد دارم ۱۱ دلیل اصلی که باعث میشود نتوانید از پتانسیل شبکه های اجتماعی استفاده کنید را بررسی کنم , پس در ادامه با من همراه باشید

به اندازه کافی مطلب ارسال نمیکنید

هدف شما از راه اندازی یک شبکه اجتماعی جلب توجه کاربران آن و بدست آوردن مشتری است و برای این کار باید برنامه مشخصی برای ارسال محتوی داشته باشید. اگر تازه شروع کرده اید حداقل روزی ۱ مطلب ارسال کنید و در آینده که تعدادی فالوور جذب کردید میتوانید میزان ارسال محتوی را به ۳ یا ۴ مطلب در هفته محدود کنید ولی هرگز نباید پیج خود را بی تحرک بگذارید زیرا در مدت کوتاهی کاربران خود را از دست میدهید.

ارسال منظم محتوی در صفحات اجتماعی و فعال بودن پیج باعث جذب کاربر در بلند مدت میشود.

زمان مناسبی برای ارسال مطلب ندارید

نمیتوانید در هر ساعت از شبانه روز که خواستید مطلب ارسال کنید زیرا ممکن است افراد زیادی اصلا در آن ساعت مطلب شما را نبینند.بنابراین باید زمانی را انتخاب کنید که فکر میکنید بهترین بازدهی را دارد و اکثریت کاربران در آن ساعت در حال چک کردن شبکه های اجتماعی خود هستند.

این نکته را هم در نظر بگیرید که شبکه های اجتماعی مختلف دارای ساعت پیک متفاوتی هستند. برای مثال اگر در لینکداین Linkedin که یک شبکه اجتماعی تخصصی است مطلب میگذارید باید در ساعات اداری باشد خصوصا بین ۹-۱۰ صبح که افراد شاغل به محل کار خود میروند و شروع روز کاری آنها است. ولی برای پست گذاشتن در فیسبوک اصلا این ساعت مناسب نیست و باید اواخر شب را برای پست گذاشتن انتخاب کنید.

دقت کردن در ساعت ارسال مطلب باعث بهتر دیده شدن مطالب شما و در نتیجه افزایش تعداد کاربران است.

عمر یک مطلب در شبکه های اجتماعی تنها ۲ ساعت است.پس باید زمانی مطلب را ارسال کنید که بیشترین کاربران در آن لحظه آنلاین هستند که در ایران ساعت ۷:۰۰ صبح و ۲۲:۰۰ شب است.

اعتماد سازی کنید

حتما پیش آمده با شنیدن یک موضوع یا مشکل به سرعت نام یک برند به عنوان راه حل به ذهن شما میرسد. این تاثیر اعتماد سازی و برند آن شرکت است که توانسته خودش را به عنوان راه حل مشکلی در ذهن مخاطبانش و مردم عادی ثبت کند.

شما هم باید سعی کنید در موضوع فعالیتی خود هر محصولی که دارید را به عنوان جامع ترین و بهترین راه حل برای رفع مشکل کاربر معرفی کنید . انجام دادن این کار به زمان نیاز دارد ولی میتوانید کم کم به جایی برسید که کاربر با شنیدن مشکلی که مربوط به تخصص شماست به صورت ناخودآگاه به یاد برند شما بیافتد و برای رفع مشکل یه سراغتان بیاید.

از اتوماسیون استفاده نکنید

بسیاری از افراد برای اینکه مطلب خود را به صورت همزمان در چندین سایت و شبکه اجتماعی منتشر کنند از سایتها و اپلیکیشن هایی برای این کار استفاده میکنند که به محض انتشار مطلب در سایت , آن را در پیج های مختلف منتشر میکند. اگر شما هم از این افراد هستید باید بدانید که خیلی زود کاربران خود را از دست میدهید.

نباید همه چیز را به اتوماسیون بسپارید , بلکه شخصا مدیریت تمامی شبکه ها را بر عهده بگیرید و به رفتار کاربرانتان پاسخ بدهید. اگر کسی مطالب شما را منتشر میکند از او تشکر کنید , اگر سوالی پرسیده میشود حتما پاسخ آن را ارسال کنید و به کامنت ها جواب بدهید.

شبکه های خود را گسترش دهید

اشتباه بزرگی مرتکب میشوید اگر تنها در یک شبکه اجتماعی فعال هستید. تنوع این شبکه ها بسیار زیاد شده و باید با توجه به نوع محصول و فعالیت خود در چند شبکه عضو باشید و مطالب مناسب را در آن ارسال کنید. اگر محصول شما عمومی است که برای تمام کاربران مناسب است میتوانید در فیسبوک , تلگرام , اینستاگرام پیج داشته باشید و محصولات خود را در آن معرفی کنید.

هر کدام از این پیج ها یک کانال ارتباطی بین کاربر و شماست و میتواند یک منبع درآمد زایی برایتان ایجاد کنید.

منتظر رسیدن کاربران نباشید

اینکه پیج خود را در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید و منتظر بمانید تا کاربران به سراغ شما بیایند اصلا منطقی و عملی نیست.برای اینکه رشد کنید باید با پیج های بزرگ تعامل برقرار کنید و حتی کاربرهای دیگر را فالو کنید تا در مقابل توسط آنها فالو شوید . موفقیت در شبکه های اجتماعی یک شبه و بی زحمت بدست نمی آید.

روزانه چندین نفر را فالو کنید و منتظر بمانید تا آنها شما را فالو کنند و افرادی که بعد یک هفته شما را فالو نکرده اند را آنفالو کنید. به این ترتیب بعد از مدتی تعداد زیادی کاربر شما را فالو کرده اند که هر کدام میتوانند در آینده یک مشتری برای محصولات شما باشند .

محتوی همه چیز است

مهم ترین بخش از هر شبکه اجتماعی نوع و کیفیت محتوی در آن است. فقط محتوی باعث میشود که کاربری به سمت شما بیاید و شما را دنبال کند. پس قبل از نوشتن یک مطلب ابتدا فکر کنید آن مطلب چه ارزشی برای کاربر دارد ؟ آیا مشکلی از کاربر رفع میکند یا جوابگوی سوالی از او است ؟ چه چیز متفاوتی در مطلب شما هست که باعث میشود کاربر آن را لایک کند یا مطلب شما را بازنشر دهد؟

اگر کمی به این سوالات فکر کنید و پاسخ آن را به خودتان بدهید میتوانید مطالبی برای شبکه های اجتماعی خود آماده کنید که برای کاربرانتان محبوب باشد و به سرعت لایک بگیرد و منتشر شوید و این باعث حجوم کاربران دیگر به سمت پیج شما بشود.

هنوز زمانش فرا نرسیده است

شاید خواندن این تیتر کمی عجیب باشد ولی باید بدانید که اگر زمان کوتاهی از شروع فعالیت تان به صورت آنلاین میگذرد نباید انتظار موفقیت یک شبه را داشته باشید زیرا در دنیای مجازی نمیتوان راه صد ساله را یک شبه طی کرد. باید تلاش کنید و کم کم اعتماد کاربران را با انتشار محتوی مناسب در بازه های زمانی منظم جلب کنید و تعداد فالوورهایتان را زیاد کنید.

برنامه منظم داشته باشید

برای مدیریت شبکه های اجتماعی باید برنامه منظمی داشته باشید و طبق آن برنامه مطالب را ارسال کنید . اینکه یک روز ۱۰ بار مطلب ارسال کنید و تا چند روز هیچ مطلبی نداشته باشید برای کاربر قابل قبول نیست.

داشتن تعامل با کاربر در شبکه های اجتماعی بسیار لازم و ضروری است.هر روز باید به کامنت های رسیده پاسخ بدهید.اینکه پاسخ کاربری را میدهید یعنی برای او احترام قائل میشوید و ذهنیت مثبتی برای کاربر ایجاد میکند که باعث میشود مطالب شما را مرتبا لایک کند و افراد دیگری را به سمت شما هدایت کند.

از مولتی مدیا استفاده کنید

در شبکه های اجتماعی افراد زیاد به دنبال خواندن مقاله و متن های طولانی نیستند و دوست دارند بیشتر مطالب جالب و سرگرم کننده ببینند. پس بهتر است از تصاویر ثابت و متحرک , فیلم و صدا برای معرفی خود استفاده کنید. این کار بیشتر توجه کاربر را جلب میکند و باعث جذب شدن افراد زیادی به سمت شما میشود.

استفاده از مولتی مدیا تا ۹۴% میزان بازدید مطالب شما را بالاتر میبرد.

صرفا تبلیغاتی نباشید

در شبکه های اجتماعی نباید فقط تبلیغاتی باشید و فقط یک سری مطالب در مورد معرفی خودتان منتشر کنید. بلکه باید مطالب جالب و جذاب برای مخاطب هم منتشر کنید زیرا هیچکس علاقه ای به فالو کردن یک پیج فقط تبلیغاتی ندارد و خیلی زود آن را ترک میکند.

افراد در شبکه های اجتماعی به دنبال تماشای تبلیغات نیستند , بلکه نیاز به تفریح و سرگرم شدن و مشاهده مطالب جذاب دارند و باید در برنامه ارسال محتوی خود حتما مطالب متفرقه و کاربر پسند را هم درج کنید.

در مدیریت یک شبکه اجتماعی به جای اینکه مطالبی که خودتان دوست دارید منتشر کنید باید مطالبی که کاربر دوست دارد را منتشر کنید.

مواردی که در این مقاله مطالعه کردید میتواند کمک کند تا بازده شبکه های اجتماعی خود را بالا ببرید و بتوانید فروش و سود دهی بالاتری به دست بیاورید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که باید پلن مشخصی داشته باشید و برای بدست آوردن موفقیت عجله نکنید.در پایان از شما دعوت میکنم مقالات مرتبط با این موضوع را که قبلا منتشر شده را مطالعه بفرمایید :

۴ اشتباه در شبکه های اجتماعی که نباید انجام دهید

۱۰ قانون طلایی شبکه های اجتماعی

۱۵ ترفند درشبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی حرفه ای باشیم