internet marketing success
تیر ۱۲, ۱۳۹۵

تکنیک های موفقیت در بازاریابی آنلاین


وقتی درباره تجارت الکترونیک صحبت میکنیم  تنها راهی که مردم میتوانند از خدمات و کسب و کار شما مطلع شوند بکارگیری تکنیک های درست بازاریابی است. بدون داشتن یک استراتژی مناسب و دقیق , رسیدن به موفقیت بسیار سخت و حتی غیر ممکن خواهد بود. مانند هزاران سایتی که هر روزه ایجاد میشود ولی تعداد سایت های موفق به تعداد انگشتان دست هم نمیرسد.

در فضای اینترنت به دلیل وجود نداشتن محدودیت جغرافیایی از تمام کشور ها بازدیدکننده خواهید داشت که هدایت و استفاده درست از این ترافیک نیاز به تحلیل و برنامه ریزی دقیق خواهد داشت. و در این فضای رقابتی تمامی شرکت ها از استارت آپ ها و شرکت ها عادی تا غول های  خدمات اینترنتی مانند : Amazon , eBay,Alibaba سعی میکنند از راه های مختلف بیشترین تعداد کاربران را به سایت خود هدایت کنند و کسب و کار آنلاین خود را به موفقیت برسانند. بر اساس گزارش ۲۰۱۵ برترین خرده فروشی های آنلاین شرکت Choxi توانست بیشترین تعداد کاربران را از کانالهای مختلف یه سایتش هدایت کند.

بازاریابی آنلاین

Choxi توانست از طریق شبکه های اجتماعی بیش از ۳۵% ترافیک ماهیانه خود را تامین کند و فروش خود را به میزان  ۲ برابر افزایش دهد که این کار سود ۱۰۰ میلیون دلاری برایش به همراه داشت.این کمپانی همچنین هزینه هنگفتی برای تبلیغات کلیکی و تبلیغات ایمیل داشته و ماهیانه حدود ۶۷ ایمیل برای کاربرانش فرستاده است.

در ادامه مقاله به نکاتی از استراتژی بازاریابی اشاره میکنیم و توضیح میدهیم چرا شرکت های فعال در اینترنت بدون استراتژی مناسب به موفقیت نخواهند رسید.

  • در فیسبوک فعال باشید.

شبکه اجتماعی فیسبوک با میزان سود آوری ROI (Return On Invest) حدود ۱۵۲ درصد بهترین گزینه برای تبلیغات آنلاین سایت های تجارت الکترونیک است. همه جور کالایی از لوازم آرایشی و بهداشتی تا جواهرات توسط فیسبوک تبلیغ میشود و توانسته تا ۷۰۰% هزینه تبلیغات برای شرکتها سود آوری داشته باشد.

برای تبلیغ موفق در شبکه های اجتماعی باید روشهای مختلفی تست کنید, هیچ راه حل از قبل نوشته شده ای وجود ندارد که همه از آن استفاده کنند.اگر محصولی دارید که برای تمامی افراد در شهرهای مختلف کاربرد دارد پس در تبلیغات  موقعیت های جغرافیایی وسیع تری را انتخاب کنید و خود را محدود نکنید و همچنین در سمت مقابل اگر کالای شما مختص شهر یا ناحیه خاصی است هنگام سفارش تبلیغ از محدوده جغرافیایی خودتان استفاده کنید و تبلیغات تان را فقط در منطقه مورد انتتظار خودتان نمایش دهید.

با این کارها در هزینه ها تا حد زیادی صرفه جویی میکنید و نتیجه بهتری میگیرید چون هدفمند پیش میروید. همچنین میتوانید با فعال کردن خرید هیجانی در کاربر او را در موقعیت خرید سریع قرار دهید.

میتوانید در تبلیغات خود از جملاتی مانند :

  •  تخفیف فقط برای امروز
  • فقط برای ۵۰ خریدار اول
  • حمل رایگان برای سفارشات

و این قبیل جملاتی که کاربر را تحریک میکند سریعا کالای شما را خریداری کند چون روی قیمت آن شرایط ایده الی دریافت کرده است و این روش بازده بسیار خوبی دارد و توسط بسیاری از فروشگاه ها استفاده میشود.

فراموش نکنید که در تست مراحل مختلف حتما انعطاف پذیر باشید و از ترکیب عناصر مختلف با هم استفاده کنید تا بهترین استراتژی برای تبلیغات اینترنتی که مناسب کسب و کار شماست را پیدا کنید.

  • اعتماد سازی کنید

MeUndies  از تکنیک جالبی برای افزایش فروش خود استفاده کرد. این شرکت توانست با استفاده از شخصیت های معروف و محبوب برای مردم و ایجاد یک شوی آنلاین توسط نرم افزار snapchat به نام مسابقه Pumpkin-carving با شرکت یکی از اعضای تیم مارکتینگ شرکت و یک ستاره تلویزیونی فروش یک محصول جدید خودش را چندین برابر کند.

دلیل اینکه این مسابقه تاثیر بسیاری در افزایش فروش شرکت داشت و توانست تا۲ برابر فروش شرکت را افزایش بدهد فقط یک نکته ساده است . مردم به افراد محبوب شان اعتماد میکنند و به نوعی حرف شنوی از افراد مشهور دارند. برای همین است که کمپانی های معروف هزینه های سنگینی بابت اسپانسر شدن برای افراد معروف جامعه میکنند.

که میتوان از همین نکته در دنیای مجازی و افزایش فروش اینترنتی هم استفاده کند.فقط به این نکته دقت کنید:

افراد مشهور و محبوب فقط باعث افزایش فروش شما نمیشوند, آنها باعث افزایش محبوبیت برند شما میشوند.

در استفاده از افراد محبوب باید دقت کنید با توجه به نوع کالا و خدمات خود از فرد مناسبی استفاده کنید. تا حد امکان باید این شخص از مشتریان محصولات شما بوده باشد و از کیفیت آن مطلع باشد تا بتواند نظر حقیقی خودش را با مردم در میان بگذارد.با این روش مردم هم بهتر و بیشتر به تبلیغ شما اعتماد میکنند و مطمئنا نتیجه کار برای شما بسیار بهتر خواهد بود .

  • استفاده از قدرت ایمیل مارکتینگ

شاید این نکته را ندانید که حدود ۴۴% از مشتریان با خواندن ایمیلهای تبلیغاتی و از طریق آن وارد سایتها میشوند.پس میتوانید با تمرکز و صرف هزینه بازده بسیار خوبی از ایمیل مارکتینگ داشته باشید. برای خبرنامه های ارسالی طراحی زیبا و کاربر پسندی داشته باشید و به نوعی متن آن را بنویسید که کاربر را ترغیب کند روی لینک کلیک کرده و وارد سایت شما شود.

بعد از اینکه کاربری در سایت شما  برای خبرنامه ثبت نام میکند , برای ماه اول فقط ۴ خبرنامه برای او بفرستید و در هر ایمیل گلچینی از بهترین خدمات و محصولات خود را بفرستید و اگر کاربر خریدی انجام داد از ماه های بعد کالا های مربوط به خرید قبلی کاربر را برای او بفرستید و به نوعی او را فالوآپ Followup  کنید.

وقتی کاربری از شما محصول میخرد مشخص است که نیازی به آن محصول دارد و اگر شما محصولات هم خانواده و مشابه خرید قبلی کاربر را برای او بفرستید میتوانید فروش های مداوم داشته باشید و یک مشتری یکبار مصرف را به خریدار همیشگی تبدیل کنید.

  • مشتریان قبلی را فراموش نکنید

حدود ۷۰% کاربران از آگهی های هدفمند که نیاز به آن کالا دارند خرید میکنند.پس نباید فراموش کنید که به هر کاربر دقیقا همان چیزی را که میخواهد نمایش بدهید و مطمئن باشید او از شما خرید میکند. برای انجام این کار باید رفتار کاربر را کنترل کنید و ببینید به چه صفحاتی سر میزند.

اگر میبینید کاربران بیشتر در صفحه درباره ما  هستند پس میتوانید به او پیشنهاد یک مشاوره تلفنی رایگان بدهید و اگر میبینید کاربری با هر بار مراجعه به سایت شما به محصول خاصی مراجعه میکند میتوانید همان محصول را با یک کد تخفیف ویژه در مقابلش بگذارید . این نوع هدفمندی محصول برای کاربر تاثیر بسیار شگفت انگیزی در افزایش فروش آنلاین شما دارد.

میتوانید هر بار که استراتژی جدیدی ایجاد کردید با تست A/B یعنی تست استراتژی جدید با قدیمی متوجه شوید که چه میزان بازده و سود آوری سایت شما بیشتر یا کمتر شده است.اگر  کمتر شد آن استراتژی را حذف کنید و به سراغ مورد بهتری بروید و اگر نتیجه گرفتید ببینید روی چه نوع کاربرانی تاثیر بیشتری داشته اید و سعی کنید ان بخش را قوی تر کنید.

دیگر زمان تبلیغات فله ای و همه گیر گذشته است و استراتژی های موفق بر روی هدفمند شدن و نشانه گذاری دقیق مشتری تمرکز میکنند.اینکه بدانید مشتری وارد کدام صفحه از سایت شما شده است, به چه چیزهایی نیاز دارد و اینکه دقیقا خواسته او را با قیمت مناسب در اختیارش بگذارید رمز موفقیت شما در سودآوری یک کسب وکار اینترنتی است.