اشتباهات شبکه های اجتماعی
آبان ۳, ۱۳۹۵

۴ اشتباه در شبکه های اجتماعی که نباید انجام دهید


استفاده از شبکه های اجتماعی برای مشاغل آنلاین بسیار مهم است و پتانسیل های بسیار بالایی برای رونق کسب و کار شما دارد به خصوص رایگان بودن آن میتواند بهترین انگیزه  برای تبلیغ محصول و خدمات برای میلیونها کاربر از سراسر جهان باشد.

ولی باید بدانید که مدیریت هر شبکه اجتماعی تابع قوانین خاص خودش است و نمیتوان بی برنامه در این مورد به موفقیت رسید و معمولا بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی خود اشتباهات زیادی انجام میدهند که باعث از دست دادن کاربرانشان میشود. در ادامه ۴ مورد از مهم ترین اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی را بررسی میکنم و اگر شما هم هر کدام از این اشتباهات را مرتکب میشوید بهتر است در استراتژی مدیریتی خود تغییراتی ایجاد کنید.

با کاربرانتان تعامل داشته باشید

بعد از اینکه در شبکه اجتماعی مناسب با نوع کسب و کار خود عضو شدید و صفحه اختصاصی خود را ایجاد کردید باید محتوی منتشر کنید و طبیعی است که کاربران شما به این محتوی واکنش نشان میدهند. ممکن است آن را لایک کنند یا کامنتی برای آن ارسال کنند و در این هنگام شما باید به رفتار کاربرانتان عکس العمل نشان دهید.

اگر از شما تشکر کرده اند , شما هم در مقابل از آنها تشکر کنید و اگر سوالی پرسیده اند به صورت مناسب آنها را راهنمایی کنید.

هرگز در شبکه های اجتماعی فقط منتشر کننده مطالب نباشید بلکه با کاربرانتان تعامل مناسب ایجاد کنید.

بیش از حد تبلیغاتی نشوید

درست است که هدف شما از ایجاد صفحه در شبکه اجتماعی , افزایش فروش و جذب مشتریان جدید است ولی این نباید باعث شود که فقط مطالب تبلیغاتی ارسال کنید. هیچ کاربری دوست ندارد در پیجی عضو باشد که فقط تبلیغات ارسال میکند و اکثریت کاربران به سرعت این صفحات را ترک میکنند.

بهتر است محتوی مناسب با نوع کسب و کار خود ارسال کنید و گاهی اوقات هم مطلبی برای تبلیغ محصول خود ارسال کنید و با این کار به  کاربران انگیزه بدهید که پیج شما را دنبال کنند.این ارسال محتوی اختصاصی به صورت منظم به نوعی کمک به برندسازی آنلاین شما هم میکند و شما را به عنوان یک متخصص و صاحب نظر در رشته تخصصی خودتان معرفی میکند و کاربران به این صفحات بیشتر اعتماد میکنند و به عنوان یک مرجع آنها را میشناسند که در نهایت باعث میشود افراد بیشتری از این صفحات برای خرید محصول استفاده کنند.

لینک به سایت بدهید

تقریبا تمامی شبکه های اجتماعی موجود قسمتی برای قرار دادن لینک سایت دارند که میتوانید در آن قسمت لینک مربوط به محصول یا فروشگاه خود را قرار دهید و متاسفانه تعداد زیادی از افراد هیچ استفاده ای از این قسمت نمیکنند یا لینک به صفحه اصلی سایت را قرار میدهند که معمولا کلیک های انجام شده روی لینک در این حالت هیچ فایده ای ندارد زیرا کاربر به صفحه اصلی سایت میرود ولی نمیداند که محصول شما در کجای سایت قرار دارد یا کدام یک از محصولات شما در فروش ویژه هستند.

اگر محصولی دارید که در فروش ویژه است یا تخفیف مناسبی برای آن قرار داده اید پس لینک مربوط به همان صفحه را در شبکه اجتماعی خود قرار دهید تا کاربر مستقیم به صفحه آفر ویژه شما وارد شود و نیازی نباشد چندین صفحه از سایت شما را به دنبال محصول بگردد. با این کار میتوانید فروش خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

در شبکه های مناسب فعال باشید

باید با توجه به نوع خدمات و محصول خود باید چند شبکه اجتماعی مختلف را امتحان کنید و در همه آنها فعال باشید. این کار کمک میکند تا تعداد بیشتری از کاربران با شما آشنا شوند و برای شما سود دهی بسیار بالاتری از وقتی دارد که تنها یک شبکه اجتماعی دارید.

ولی این دلیل نمیشود که در تمامی شبکه های اجتماعی موجود برای خود حساب داشته باشید و در نهایت نتوانید هیچکدام از آنها را به درستی مدیریت کنید.

اگر محصول شما برای مشتری عام است میتوانید از اینستاگرام و تلگرام استفاده کنید که اکثریت کاربران آن از مردم عادی تشکیل شده که ممکن است به دنبال محصول شما باشند ولی اگر محصول خاصی دارید که برای شرکت ها و افراد خاصی کاربرد دارد پس بهتر است از لینکداین LinkedIn استفاده کنید که تمرکز بیشتری روی متخصصان و صاحبان مشاغل دارد.

 رعایت کردن این اصول به ظاهر ساده به شما کمک میکند درک بهتری از نیازهای کاربرانتان داشته باشید و بتوانید شبکه های اجتماعی را بهتر مدیریت کنید و نتیجه آن افزایش روزانه کاربران شما و بیشتر شدن سود دهی شما است.