بازاریابی محتوی
آبان ۵, ۱۳۹۵

بازاریابی محتوی بهترین ابزار پیشرفت سریع کسب و کارهای نوپا


هر روز کسب و کارهای جدیدی در اینترنت شکل میگیرد و برای آنها معرفی کردن خدماتشان به کاربر و  رقابت با سایتهایی که مدتهاست فعالیت میکنند و ساپورت خوبی دارند یکی از دغدغه های اصلی است. یکی از ابزارهایی که میتواند کمک کند خیلی زود به جایگاه خوبی در اینترنت برسید بازاریابی محتوی Content Marketing  است.

به طور کلی بازاریابی محتوی یعنی تولید و انتشار محتوی اختصاصی مناسب با نوع خدمات و محصولاتی که ارائه میکنید

بازاریابی محتوی امروزه رشد بسیار خوبی داشته است و تمامی سایتها به این نتیجه رسیده اند که بدون داشتن محتوی خوب نمیتوان اعتماد کاربر را جلب کرد و محصولی به او فروخت. در ادامه فواید اصلی بازاریابی محتوی برای کسب و کارهای نوپا را بررسی میکنم.

افزایش ترافیک سایت

درج محتوی اختصاصی در سایت باعث افزایش ترافیک میشود ولی چگونه ؟ حتما برای شما هم پیش آمده که مشکلی یا سوالی داشته اید و برای پیدا کردن جواب آن در اینترنت سرچ میکنید و در صفحه نتایج گوگل با تعداد زیادی سایت مواجه میشوید که پاسخ سوال شما در آن است.

میبینید که بعضی از این سایتها اطلاعات بسیار کاملی در مورد سوال شما منتشر کرده اند و جواب سوال را به صورت دقیق منتشر کرده اند که طبیعی است در این حالت شما به آن سایت به عنوان مرجعی برای موضوع مورد سوالتان اعتماد میکنید و در آینده هم بارها به آن سایت مراجعه میکنید.

تولید محتوی اختصاصی برای سایت تا ۶۸% ترافیک ورودی سایت را بالا میبرد.

برندسازی

هنگامی که به صورت مرتب محتوی ایجاد و در سایت منتشر میکنید و این مطالب توسط خودتان یا کاربران در شبکه های اجتماعی منتشر میشوند و این مطالب به نام شما همه جا منتشر میشود که نتیجه آن برندسازی آنلاین برای شماست و باعث میشود بهتر شناخته شوید.

افزایش فروش

برای اینکه کاربری از شما خرید کند باید قبل از هر کاری اعتماد او را جلب کنید و این جلب اعتماد از طریق قرار دادن تصاویر جذاب یا شعارهای تبلیغاتی امکان پذیر نیست زیرا صدها سایت مانند شما همین کار را انجام میدهند.

بازاریابی محتوی است که کمک میکند کاربر به شما اعتماد کند و سایت شما را به عنوان یک مرجع خوب در آن موضوع بشناسد. این اعتماد سازی باعث میشود کاربر در آینده از محصولات و خدمات شما خرید کند و از یک خواننده مطالب به یک خریدار دائمی تبدیل شود.

بهبود سئو

هنگامی که به صورت مداوم تولید محتوی داشته باشید و این محتوی در اینترنت پخش شود بسیاری از افراد در سایتهای خود به مطالب شما لینک میدهند و حتی شما را در سایت خود به کاربرانشان معرفی میکنند که این باعث میشود به صورت رایگان و بدون تلاش خاصی صدها بک لینک قوی برای شما ساخته شود که در بهبود سئو سایت و کسب رتبه بالاتر در موتورهای جست و جو بسیار موثر است.

تولید محتوی یکی از بهترین ابزارهای گرفتن بک لینک رایگان است.

ایجاد تعامل

وقتی محتوی ایجاد میکنید و در سایت منتشر میکنید , کاربران سایت شما با خواندن مقالات به آن واکنش نشان میدهند و نظرات خود را در مورد آن اعلام میکنند که این یعنی کاربر با شما تعامل دو طرفه برقرار کرده است.

باید به نظرات کاربران احترام بگذارید و پاسخ مناسبی برای آن منتشر کنید و در بحث های کاربران شرکت کنید.حتما دیده اید که در بعضی سایتها پرسش و پاسخ ها و کامنتهایی که در انتهای مقاله انجام میشود بار محتوایی بالاتری از خود مقاله دارد و پاسخ بسیاری از سوالات در همین کامنتها وجود دارد.

هزینه بسیار پایین

بازاریابی محتوی در مقایسه با سایر روشهای سنتی بازاریابی هزینه بسیار کمتری دارد به خصوص در زمانی که خودتان تولید کننده محتوی باشید که در این حالت هزینه به صفر میرسد و اگر هم برای سایت نویسنده استخدام کرده اید میتوانید با هزینه بسیار کم و معقول , صدها مقاله اختصاصی برای سایت خود داشته باشید.

 

نکاتی که در این مقاله مطالعه کردید بخشی از فواید بازاریابی محتوی برای کسب و کارهای نوپا و حتی بزرگ است . اگر هنوز وبلاگی در سایت خود ندارید بهتر است هرچه زودتر به فکر ایجاد وبلاگ باشید و محتوی خود را تولید و منتشر کنید. اصلا مهم نیست که نویسنده خوبی نیستید , همین که در مورد تخصص خود بنویسید و اطلاعات ناب در اختیار کاربر قرار دهید در مدت نه چندان طولانی تاثیر خودش را به شما نشان خواهد داد