ساخت بازی آنلاین با فریم ورک بابیلون
بهمن ۱۰, ۱۳۹۵

ساخت بازی های تحت وب با فریم ورک BabylonJS


بازی های تحت وب در حال رشد و توسعه چشمگیری هستند و با ظهور فریم ورک های Framework خاصی که برای توسعه بازی و گرافیک تحت وب ایجاد شده اند آینده بسیار خوبی برای صنعت بازی اینترنتی پیش بینی میشود.

یکی از فریم ورک های بسیار کارآمد برای ایجاد بازی های اینترنتی WebGL است که با استفاده از آن میتوان بازی ها و به طور کلی اپلیکیشن های سه بعدی بسیار زیبایی خلق کرد.ولی این فریم ورک تمام نیازها را پوشش نمیدهد و باید در کنار آن از Game Control هم استفاده کنید.

امروز قصد دارم فریم ورک رایگانی به نام BabylonJS  را معرفی کنم که یک مجموعه لایبریری جاوا اسکریپت است و با کمک آن میتوان بازی های سه بعدی فوق العاده ای خلق کرد

بابیلون یک لایبریری سه بعدی است که با فریم ورک WebGL کار میکند و قابلیت های بسیار زیادی دارد.

با کمک آن میتوانید امکانات کنترلی به اشیا در بازی های خود اضافه کنید و حتی افکت های صوتی مختلف را ایجاد کنید. به طور کلی بابیلون یک فریم ورک جاوا بسیار عالی برای زبان HTML5 است

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فریم ورک به آدرس http://www.babylonjs.com/ مراجعه کنید

یکی از قابلیت های جالب این فریم ورک ,  محیط ادیتور آنلاین آن است که میتوانید با استفاده از آن تغییرات را در نمونه کدها بدهید و نتیجه تغییرات را همان لحظه ببینید و نیازی به دانلود کردن چیزی ندارید. در نسخه دمو این فریم ورک که در ادیتور آنلاین آن وجود دارد میتوانید بسیاری از کدها و قابلیت های این فریم ورک را به صورت نمونه ببینید و به طور کامل با قابلیت های آن آشنا شوید و حتی تغییرات دلخواه خود را به آن اضافه کنید و نتیجه آن را مشاهده کنید.

فریم ورک بابیلون قابلیت هایی مانند ایجاد افکت روی اشیا , جاذبه فیزیکی و قابلیت دراگ و دراپ را به شما میدهد. البته برای اینکه با محیط و امکانات آن آشنا شوید باید وقت بگذارید و هر جایی که مشکلی وجود داشت هم راهنمای کامل آن میتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.همچنین در سایت آن تعدادی نمونه پروژه با کارآیی های مختلف وجود دارد که میتوانید از آنها برای آموزش و رفع اشکال استفاده کنید. بابیلون یک فریم ورک بسیار قوی است که در کنار WebGL به شما کمک میکند تجربیات بسیار خوبی از ایجاد گرافیک سه بعدی به صورت آنلاین داشته باشید.