آپدیت امنیتی گوگل برای مک
اسفند ۱۶, ۱۳۹۵

آپدیت جدید گوگل کروم برای کاربران مک


اگر کاربر سیستم عامل Mac OS مک  هستید باید منتظر خبرهای خوشی از طرف گوگل باشید.هفته اخیر در وبلاگ خبرهای امنیتی مرورگر کروم اعلام شد که قابلیتهای امنیتی خاصی به نسخه مک این مرورگر محبوب اضافه میشود و این نسخه جدید از اواخر ماه مارس برای تمامی کاربران قابل دانلود خواهد بود.

در این بروزرسانی وقتی کاربر وارد سایتی میشود ۲ نکته امنیتی در سایت توسط مرورگر بررسی میشود

  • اول اینکه محل قرارگیری تبلیغات در سایت کنترل میشود و اگر کدهای مربوط به نمایش تبلیغ در بخش نامناسبی از سایت قرار داشته باشند آن صفحه از سایت بلاک میشوند
  • دوم سایتهایی هستند که سعی میکنند صفحه خانگی کاربر را تغییر دهند یا موتور جست و جوی پیش فرض کاربر را تغییر بدهند که این سایتها هم توسط مرورگر بلاک میشوند.

صفحاتی که توسط مرورگر بلاک میشوند با پیام مناسب به کاربر نمایش داده میشوند تا خود کاربر بتواند تصمیم درست از انصراف دیدن سایت را بگیرد.

هرچند تهدیدات امنیتی که کاربران مک را هدف قرار میدهد بسیار کمتر از ویندوز است ولی باز هم نباید آن را نادیده گرفت زیرا بر اساس تحقیقات انجام شده در سال گذشته میلادی تعداد ویروسها و بد افزارهای ساخته شده برای سیستم عامل مک رشد بسیار زیادی داشته است.

برای اینکه نهایت امنیت را در هنگام مرور وب داشته باشید میتوانید از انتهای این ماه میلادی نسخه مرورگر کروم خود را به ورژن جدید آپدیت کنید.