آذر ۳, ۱۳۹۵

دانلود بهترین اپلیکیشن اسکن تصاویر Google Photos


عکسهای قدیمی بخشی از خاطرات هر شخصی هستند که یادآور روزهای دور و خاطرات خوش گذشته است و باید به خوبی از این عکسها نگهداری کرد.در بسیاری از موارد این عکسها به دلیل نگه داری نامناسب از بین میروند یا گم میشوند که در واقع با این اتفاق بخشی از خاطرات هم از بین میرود.

با پیشرفت تکنولوژی و ساخته شدن اسکنر ها میتوان این عکسها را به صورت دیجیتال تبدیل کرد و برای همیشه آن را حفظ  کرد ولی اسکنرها هم در دسترس همه افراد نیستند.از طرفی اسکن کردن تعداد بالای عکس با اسکنر بسیار زمانبر و خسته کننده است .

امروزه با وجود موبایل های هوشمند با دوربین های رزولوشن بالا میتوان به نوعی مانند اسکنر هم از آنها استفاده کرد و اپلیکیشن هایی هم برای این کار معرفی شده اند که امروز قصد دارم یکی از معروف ترین اپلیکیشن های اسکن تصاویر توسط موبایل را معرفی کنم . نام این اپلیکیشن PhotoScan است که توسط شرکت گوگل برای سیستم عامل های Android و iOS ارائه شده است.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است و فقط کافی است وارد اپلیکیشن شوید و عکس مورد نظر خود را در کادر دوربین قرار دهید. بعد از آن نقطه هایی به شما نمایش داده میشود که باید دوربین را روی آن نقاط ببرید و عکس بگیرید تا در نهایت یک تصویر با کیفیت و رزولوشن بالا برای شما آماده شود که روی حافظه تلفن شما ذخیره میشود.

این اپلیکیشن این قابلیت را هم دارد که اگر  کاربر گوگل هستید تصاویر اسکن شده را به گوگل درایو شما منتقل کند تا برای همیشه در محیطی امن در دسترس باشد.

در اپلیکیشن Google Photos غیر از قابلیت اسکن دقیق تصاویر میتوانید افکت هایی برای زیباسازی و بهینه سازی تصاویر را هم به آن اضافه کنید.این افکت ها را میتوان هم به صورت اتوماتیک و با تنظیمات پیش فرض و هم به صورت دستی با تنظیمات دلخواه به تصاویر اضافه کرد.