طراح سایت هکر
بهمن ۲۴, ۱۳۹۵

دستگیری طراح سایتی که هکر بود


اگر دانش کافی برای راه اندازی یک سایت مناسب برای خود را ندارید باید به افراد متخصص آن مراجعه کنید و با یک جست و جوی ساده در گوگل صدها شرکت طراحی سایت پیش روی شما قرار میگیرند که میتوانند پروژه شما را انجام بدهند.

در کنار این شرکت های طراحی سایت , افرادی هم هستند که در این موضوع تخصص دارند و به صورت فریلنسری پروژه انجام میدهند و طبیعتا چون شرکتی ندارند هزینه های آنها بسیار پایین تر است.

یکی از معایب انجام شدن پروژه ها به صورت دورکاری قابل اعتماد بودن ضخص طراح است زیرا هیچ شناختی به او ندارید و مرجعی برای پیگیری در صورت خسارت دیدن هم ندارید چون طرف حساب شما نه شرکتی دارد و نه حتی آدرس مشخصی

سال گذشته بیش از ۲۰٫۰۰۰ نفر مورد سوء استفاده یک طراح سایت هلندی قرار گرفتند که در سایتهایی که طراحی میکرد کدهای مخرب قرار میداد و از طریق آن به اطلاعات کاربران سایت دسترسی داشت.

این هکر ۳۵ ساله از شهر Leeuwarden هلند توانسته بود با دسترسی به اطلاعات بانکی و شخصی کاربران سایتهایی که طراحی میکرد از ۲۰ هزار نفر سوء استفاده کند و با داشتن دسترسی به یوزر نیم و پسورد های آنها با این اطلاعات در سایتهای شرطبندی ثبت نام کرده بود.

با تحقیقاتی که پلیس از افراد شاکی به عمل آورد مشخص شد این سرقت اطلاعات از سایتهایی است که تمام آنها دارای کدهای مخرب هستند و همه آنها توسط یک نفر طراحی شده اند.

سر انجام بعد از چند ماه تحقیق نامحسوس این طراح سایت هکر دستگیر شد و به تخلفات خود اعتراف کرد.

این فقط یک نمونه از سوء استفاده فریلنسرهای بی نام و نشان از سایتها است و اگر شما هم میخواهید پروژه خود را به این افراد بسپارید حتما تحقیق کافی در مورد سوابق فرد و نمونه کارهای او به عمل بیاورید.