عکسهای 360 درجه در فیسبوک
مهر ۲۷, ۱۳۹۵

استفاده راحت تر از تصاویر ۳۶۰ درجه در فیسبوک


یکی از راه هایی که میتوانید دوستان خود را در فیسبوک سورپرایز کنید انتشار تصاویر ۳۶۰ درجه از مسافرت ها یا محل کار و زندگیتان است ولی انتشار این تصاویر در فیسبوک سخت است و نیاز به تنظیمات بسیار زیادی دارد و بنا به درخواست تعداد زیادی از کاربران , فیسبوک آپدیت جدیدی ارائه کرده که کمک میکند کاربران بسیار راحت تر تصاویر و فیلم های سه بعدی را به اشتراک بگذارند.

در این حالت وقتی شما عکسی را آپلود میکنید بجای اینکه تمام عکس در معرض دید کاربران باشد میتوانید تعیین کنید که چه بخشی از عکس قابل نمایش باشد و اگر کاربری بخواهد تمام عکس را ببیند باید به سمت چپ و راست و حتی بالا و پایین اسکرول کنند

برای اینکه نمای اصلی عکس که در ابتدا به کاربران نمایش داده میشود را انتخاب کنید هم میتوانید در هنگام آپلود عکس آن را به چپ و راست حرکت دهید و نمای مناسب را انتخاب کنید و هم برای تصاویری که قبلا آپلود کرده اید گزینه Edit را انتخاب کنید و نمای مناسب را برای آن انتخاب کنید.

این تصاویر ۳۶۰ درجه در کنار مابقی تصاویر و ویدئو های شما در گالری فیسبوک شما وجود دارد و برای مخاطبین شما در دسترس و قابل دیدن است. به نظر میرسد آپدیت فیسبوک به این دلیل بوده است که سختی های آپلود تصاویر ۳۶۰ درجه از بین برود و حتی کاربران مبتدی بتوانند به راحتی این تصاویر را آپلود کرده و به اشتراک بگذارند.

این آپدیت به صورت آزمایشی در حال تست است و ار چند هفته آینده برای تمامی کاربران قابل دسترسی و استفاده میشود.