نمایش دادن کد در وردپرس
بهمن ۱۶, ۱۳۹۵

دانلود پلاگین های نمایش کد در وردپرس


اگر شما هم برنامه نویس و توسعه دهنده وب یا موبایل هستید حتما پیش آمده که بخواهید نمونه کدهایی را در مقالات آموزشی سایت خود برای کاربرانتان به نمایش بگذارید.اگر از سیستم مدیریت محتوی وردپرس برای مدیریت سایت خود استفاده میکنید حتما میدانید که برای منتشر کردن کدها در مقالات مشکل خواهید داشت .

زیرا وقتی کد را بصورت خام در متن مقالات وارد میکنید یا برای کاربر بصورت ناقص نمایش داده میشود یا بصورت اجرا شده به کاربر نمایش داده میشود.

برای اینکه بتوانید کدها را بصورت خام در محیط ویرایشگر وردپرس وارد کنید باید از پلاگین های مخصوص آن استفاده کنید و در این مقاله ۱۰ نمونه از این پلاگین ها را معرفی میکنم که بصورت رایگان قابل دانلود و استفاده هستند.

برای استفاده از این پلاگین ها باید ابتدا آنها را نصب کنید و بعد از فعال سازی وارد محیط ادیتور نوشتن مقالات بشوید.

بعد از فعال سازی هر کدام از این پلاگین ها یک دکمه به نوار ابزار ادیتور وردپرس اضافه میشود که در هنگام نوشتن مقالات خود با کلیک روی آن دکمه به شما کادری جهت وارد کردن کدها نمایش داده میشود و میتوانید کدها را در آن پیست Paste کنید.

بعد از انتشار مطلب میتوانید ببینید که پلاگین به درستی کار میکند یا نه. دقت کنید که ممکن است بعضی از این پلاگین ها با نسخه وردپرس یا قالب سایت شما هماهنگی نداشته باشد و کدها را در سایت نمایش ندهد و اگر با این مشکل مواجه شوید میتوانید موارد بعدی را امتحان کنید تا ببینید کدام پلاگین با سایت شما هماهنگی دارد.

این پلاگین ها ممکن است با هم تداخل پیدا کنند پس فقط یک نسخه از آن را در سایت نصب کنید.

تمامی این پلاگین ها عملکرد مشابهی دارند و فقط میتوانید از قسمت تنظیمات در آن مشخص کنید که کدها برای کاربر با چه تنظیمات رنگی و چه نوع شماره گذاری مشخص شود.با استفاده از این پلاگین ها میتوانید کدها را به هر زبان برنامه نویسی بصورت بسیار زیبا در سایت وردپرس خود نمایش دهید تا کاربرانتان بتوانند از آن استفاده کنند.

Code Snippets CPT

Code Snippets CPT

Crayon Syntax Highlighter

Crayon Syntax Highlighter

WP-Syntax

WP-Syntax

My Syntax Highlighter

My Syntax Highlighter

Enlighter – Customizable Syntax Highlighter

Enlighter - Customizable Syntax Highlighter

AH Prism Syntax Highlighter

AH Prism Syntax Highlighter

Prismatic

Prismatic

Code Prettify

Code Prettify

HTML Editor Syntax Highlighter

HTML Editor Syntax Highlighter

Better File Editor

Better File Editor