مسنجر جدید فیسبوک
مهر ۲۶, ۱۳۹۵

حالت کم مصرف برای نسخه جدید مسنجر فیسبوک


اگر از مسنجر فیسبوک در تلفن همراه خود استفاده کرده باشید حتما میدانید که این اپلیکیشن پر طرفدار پهنای باید بسیار زیادی مصرف میکند و استفاده از آن روی اینترنت موبایلی اصلا به صرفه نیست.

به همین دلیل در نسخه جدید این اپلیکیشن که فعلا به صورت آزمایشی برای اندروید ارائه شده کاربران میتوانند حالت کم مصرف Data Saver  را فعال کنند تا در مصرف اینترنت آنها صرفه جویی شود.

در حالت عادی وقتی کاربری برای شما عکس یا ویدئویی میفرستد به صورت اتوماتیک در مسنجر Facebook Messenger دانلود میشود و اگر سایز آن زیاد باشد طبیعتا حجم زیادی از اینترنت شما برای دانلود آن مصرف میشود.

اما اگر در نسخه جدید مسنجر حالت Date Saver را فعال کنید هیچ فایلی به صورت اتوماتیک دانلود نمیشود و خود کاربر میتواند انتخاب کند که کدام فایلها دانلود شوند و همچنین میزان پهنای باندی که با فعال سازی این قابلیت برای شما صرفه جویی شده  نمایش داده میشود که قابلیت ریست شدن را هم دارد.

fbmess-e1476638089583

این قابلیت فقط روی حالت انتقال داده خود گوشی فعال است و اگر به وای فای متصل شوید به صورت خودکار مسنجر به حالت نرمال برمیگردد و تمامی فایلهای رسیده به شما را دانلود میکند.

برای استفاده از این قابلیت میتوانید به صورت رایگان اپلیکیشن Facebook Messenger خود را به نسخه جدید آپگرید کنید.