سئو سایت های دانلود
اسفند ۳, ۱۳۹۵

حذف شدن سایت های دانلود از نتایج گوگل و بینگ


بر اساس توافق اخیر انجام گرفته بین دو موتور جست و جوی برتر یعنی گوگل  Google و بینگ Bing سایتهایی که محتوی تحت قوانین کپی رایت را برای دانلود منتشر میکنند به تدریج از نتایج جست و جو حذف میشوند.

روند حذف سایتهای نقض کننده قوانین DMCA که همان قوانین حمایت از حقوق مولفین و ناشرین است از کشور انگلستان شروع شده و به زودی بصورت جهانی انجام میشود.

محتوی که شامل این قانون میشود از قبیل : فیلم , موسیقی , کتاب الکترونیک , رویدادهای ورزشی و سایر موارد تحت قانون کپی رایت را شامل میشود.

البته اجرای این توافق به معنای حذف کامل سایتهای دانلود از این دو موتور جست و جو نیست بلکه در الگوریتم های آنها تغییراتی ایجاد شده که سایتهایی دانلود نتوانند رتبه های بالای نتایج را کسب کنند و به صفحات پایینی نتایج منتقل شوند.

سال گذشته نیز بزرگترین سایت اشتراک گذاری تورنت یعنی piratebay بصورت کامل از گوگل حذف شد که اعتراض کاربران آن را به همراه داشت. این همکاری گوگل و مایکروسافت هم برای سایتهای تورنت و هم برای سایتهایی که لینک مستقیم فایل از سرورهای خود را به کاربر میدهند انجام میشود و به زودی شاید تغییرات عمده ای در نتایج جست و جوی دانلود خواهیم بود.