ورود دو مرحله ای گوگل
اسفند ۱۴, ۱۳۹۵

امکانات جدید ورود دو مرحله ای گوگل


ورود دو مرحله ای یا ۲-Step Verification یکی از بهترین قابلیت ها برای افزایش امنیت حساب کاربری شما در سایتهای مختلف است که گوگل از مدتها پیش این قابلیت را برای سرویس های خود فعال کرده و اگر از کاربران جیمیل باشید احتمالا این قابلیت مهم امنیتی را فعال کرده اید و از آن استفاده میکنید.

با استفاده از این قابلیت وقتی که رمز عبور خود را برای ورود به حساب کاربری وارد میکنید یک کد تایید به شماره موبایلتان پیامک میشود که فقط بعد از وارد کردن کد تایید میتوانید وارد حساب کاربری خود بشوید.

با این وجود حتی اگر افرادی رمز عبور شما را در اختیار داشته باشند  و شما را هک کرده باشند باز هم نمیتوانند وارد ایمیل شما بشوند زیرا دسترسی به کد تایید ندارند.

در بروزرسانی اخیری که گوگل برای قابلیت ورود دو مرحله ای خود انجام داده به شما  اطلاعات بسیار کامل تری از شخصی که قصد دارد وارد حساب کاربری شما بشود را نمایش میدهد. از جمله دستگاهی که برای ورود به حساب از آن استفاده شده , زمان ورود و موقعیت جغرافیایی او که از روی آدرس آی پی مشخص میشود.

با نمایش این اطلاعات اگر شخصی غیر از خودتان قصد داشته باشد وارد حساب شما بشود و متوجه این موضوع بشوید میتوانید عکس العمل بهتری داشته باشید. این قابلیت هم اکنون برای تمامی کاربران اندروید و iOS قابل استفاده است.