دانلود اپلیکیشن مسدود سازی تبلیغات در اندروید
دی ۲۸, ۱۳۹۵

دانلود اپلیکیشن مسدود سازی تبلیغات مزاحم در اندروید


یکی از عوامل آزار دهنده برای کاربران موبایلی در هنگام استفاده از اپلیکیشن ها و وب گردی نمایش داده شدن تبلیغات در انواع مختلف است.بسیاری از سایتها برای کسب درآمد و تامین هزینه هایشان به نمایش تبلیغات متوصل میشوند و بسیاری از اپلیکیشن های رایگان هم به نوعی از نمایش تبلیغات استفاده میکنند. این نمایش تبلیغ برای بسیاری از کاربرها ناپسند است و به دنبال راهی برای خلاصی از آن هستند.

در ادامه اپلیکیشنی معرفی میکنم که با استفاده از آن و انجام دادن تنظیمات لازم برای همیشه از دیدن تبلیغات مزاحم هم در اپلیکیشن ها و هم در هنگام مرور سایت خلاص میشوید. استفاده از این اپلیکیشن روی گوشی های عادی و روت شده اندرویدی کاربرد دارد.

نکته : برای انجام دادن بعضی از تنظیمات این روش نیاز به اپلیکیشن مدیریت فایل با قابلیت دسترسی به فایلهای سیستمی دارید که پیشنهاد میکنم از Astro File Managerاستفاده کنید.

 دانلودAdblock Plus (ABP)

در این آموزش نیاز به نصب و پیکربندی اپلیکیشن Adblock plus دارید که میتواند نمایش تیلیغات مزاحم را هم در مرورگر وب و هم در تمامی اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه شما مسدود کند. اپلیکیشن های زیادی برای این کار وجود دارند که محبوب ترین اپلیکیشن ها برای مسدود سازی تبلیغات Adblock و AdAway هستند. در این آموزش ما از اپلیکیشن Adblock plus (ABP) استفاده میکنیم.

استفاد از Adblock

قبل از نصب کردن این اپلیکیشن باید نصب از منابع ناشناخته یا applications from Unknown sources را از تنظیمات گوشی فعال کنید. برای این کار :

  1. به settings > Applications یا Security در نسخه ۴ به بالای اندروید بروید
  2. گزینه Unknown sources را پیدا کنید
  3. اگر غیر فعال است تیک جلوی آن را بزنید تا فعال شود

و اکنون دستگاه شما برای نصب adblock plus آماده است.

برای نصب کردن اپلیکیشن adblock در مرورگر گوشی خود به آدرس Adblock Plus for Android بروید تا آخرین نسخه این اپلیکیشن با پسوند apk در گوشی شما دانلود شود و بعد از دانلود میتوانید آن را نصب کنید. اگر گوشی شما روت root شده باشد بعد از پایان نصب از شما درخواست دسترسی super user میکند که باید با آن موافقت کنید.

اکنون نصب اپلیکیشن پایان یافته است و تبلیغات گوشی مسدود میشود.

افزونه مرورگر برای فایرفاکس

اپلیکیشن adblock دارای یک افزونه برای مرورگر فایرفاکس است که میتواند تبلیغات را در این مرورگر حذف کند. اگر مرورگر فایرفاکس را در گوشی خود ندارید میتوانید از این لینک here آن را نصب کنید و سپس با مراجعه به آدرس here نسخه adblock هماهنگ با مرورگر خود را نصب کنید. برای فعال سازی این افزونه کافی است یک بار از مرورگر خود خارج شوید و مجددا آن را باز کنید تا بصورت خودکار تبلیغات در سایتها برای شما حذف شود.

برای انجام دادن تنظیمات بیشتر میتوانید از Menu > adblock Plus استفاده کنید و وارد صفحه تنظیمات این پلاگین بشوید.

با کمک این اپلیکیشن رایگان میتوانید نمایش تبلیغات را به صورت کلی در همه جای تلفن همراه خود قطع کنید. با وجود اینکه دیدن تبلیغات برای کاربران آزار دهنده است ولی بسیاری از برنامه نویسان ترجیح میدهند اپلیکیشن خود را به صورت رایگان منتشر کنند ولی از نمایش دادن تبلیغ برای کسب درآمد استفاده کنند.