افزایش تعامل با کاربر
تیر ۲۷, ۱۳۹۵

تکنیک های افزایش تعامل کاربرEngagement با سایت


تمامی طراحان رابط کاربری یک هدف مشترک را دنبال میکنند و آن هدف ایجاد تعامل Engagement با کاربران است.سایت باید بتواند کاربران را مجذوب کند و به صورتی طراحی شده باشد که کاربر به راحتی به بخشهای مهم و خواسته های خود دسترسی داشته باشد. اما تا وقتی که  رفتار کاربران خود را تحلیل نکنید نمیتوانید دقیقا متوجه شوید که کدام بخشهای سایت نیاز به تغییر برای تعامل بهتر با کاربر را دارند.

ولی اصول کلی برای این کار وجود دارد که با تحلیل چندین سایت مطرح به دست آمده و در این مقاله قصد دارم آنها را بررسی کنم که میتوانید از این نکات برای بهبود تجربه کاربری و افزایش کیفیت تعامل رابط کاربری استفاده کنید.

بررسی آمار سایت در تعامل کاربر

ابزارهای آنالیز آمار سایت مانند آنالیتیکز گوگل اطلاعات بسیار جامعی از رفتار کاربران در سایت به شما میدهد که برای تحلیل آن باید دانش کافی را داشته باشید. گوگل به معیارهای خاصی برای بررسی تعامل کاربر با صفحات سایت شما توجه میکند و برای گوگل اینکه کاربر چطور میتواند مطلب مورد نیازش را در سایت شما پیدا کند بسیار مهم است و برای همین میزان تعامل کاربران را یکی از فاکتورهای مهم سئو قرار داده است.

بعضی از کارشناسان معتقدند میزان کلیک خور سایت شما در نتایج جست و جو و  محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی هم بخشی از عوامل موثر در تعامل کاربر است اما به عقیده من این گزینه ها بیشتر مربوط به سئوی خارجی سایت Off-site seo هستند و به نظر من عوامل مهمی که در آمار سایت برای تعامل کاربر مهم هستند عبارت اند از :

  1. زمان ماندگاری کاربر در سایت Time on site
  2. تعداد صفحات در هر بازدید Pages per visit
  3. نرخ پرش Bounce rate
  4. میزان کاربران بازگشتی  Returning visitor percentage
  5. زمان بازگشت کاربران  Returning visitor frequency

تمام این معیارهای میزان تعامل کاربران را با سایت نشان میدهند. برای مثال اگر نرخ پرش سایت کم باشد و تعداد صفحات بازدید شده توسط هر کاربر بیشتر از +۲ باشد یعنی سایت شما تعامل خوبی با کاربر دارد. البته تحلیل و ترکیب این آمار با هم برای بدست آوردن بهترین نتیجه بسیار مهم ااست.

بکار بردن استراتژی های مختلف کاربری

برای اینکه سایت شما بتواند با کاربران تعامل بهتری داشته باشد باید استراتژی مناسبی داشته باشید. نوع تعاملی که یک کانال یوتیوب با کاربر ایجاد میکند یا یک سایت فروشگاهی یا یک وبلاگ شخصی بسیار متفاوت است و  هیچ استراتژی از پیش نوشته شده ای وجود ندارد که تمام سایتها بتوانند از آن استفاده کنند. این شما هستید که به عنوان مدیر سایت با توجه به نوع کاربری و مطالب سایت خود باید استراتژی مناسب را ایجاد کنید.

اگر هدف شما ثبت نام کاربران است باید سعی کنید تا حد ممکن پروسه آن را ساده کنید و اطلاعات اضافی از کاربر نپرسید مانند مثال زیر در code academy

افزایش تعامل کاربر با سایت

اگر تولید کننده محتوی آموزشی هستید میتوانید محصولی را به صورت رایگان به کاربر ارائه کنید تا او را با نوع و کیفیت محصولات خود آشنا کنید و این تشویقی باشد برای خرید کاربر و ثبت نام در دوره های غیر رایگان شما که به آن مدل فریمیوم freemium میگویند و دو سایت معروف Ctrl+paint و Proko از این تکنیک استفاده میکنند.

مدل فریمیوم یعنی شما بخشی از محصول خود  را برای نمونه به کاربران هدیه میدهید تا در مقابل آنها برای اطلاعات تکمیلی و تکمیل دوره نیاز باشد که ثبت نام کنند و هزینه آن را پرداخت کنند.

ctrl-paint-homepage-layout

نرخ تعامل در اینگونه سایتها  بستگی به تعداد ثبت نام های ماهیانه کاربران و همچنین میزان فروش محصولات دارد.اما مدیران این سایتها به میزان بازدید صفحات سایت خصوصا صفحه درباره ما و سوالات کاربران هم توجه میکنند و از این آمار در اصلاح استراتژی خود استفاده میکنند.

تعامل کاربر با محتوی در وبلاگ

فضای اینترنت به عنوان یک رسانه معتبر در ارائه محتوی شناخته میشود و هر روزه هزاران  مطلب جدید به زبانهای مختلف منتشر میشوند. اما نوشتن محتوی هم اصول مختص به خود را دارد تا برای کاربر خسته کننده نباشد و خواننده بتواند با مطالب شما تعامل برقرار کند.

بهینه سازی متن  برای افزایش تعامل

یکی از موارد مهم در نوشتن محتوی دقت به پاراگراف بندی متن است.سعی کنید متن خود را در پاراگراف بندی های کوتاه تقسیم بندی کنید. در این حالت کاربران میتوانند متن شما را راحت تر مطالعه کنند و در مطالعه مقالات طولانی خسته نمیشوند. رعایت نکات زیر نیز برای افزایش تعامل کاربر با متن الزامی است

  • از سایز و نوع فونت خوانا و مناسب استفاده کنید
  • برای مقالات از رنگ تیره در پس زمینه روشن استفاده کنید
  • در میانه متن از تصاویر و ویدئو استفاده کنید زیرا به کاربر در فهم بهتر موضوع کمک فراوانی میکند
  • کلمات مهم متن خود را با تگ های H1-H3 یا با بولد کردن و زیرخط مشخص کنید

تعامل کاربران با محتوی

قرار دادن مقالات مشابه برای افزایش بازدید صفحات

یکی از راه های افزایش زمان حضور کاربر در سایت و بازدید کردن صفحات مختلف توسط او استفاده از نمایش مقالات مرتبط , برترین مقالات و جدید ترین مطالب در بخش کناری یا انتهای مقالات است. خصوصا اگر برای آنها تصویر هم قرار بدهید و با این کار وقتی کاربری یک مقاله شما را مطالعه میکند به سراغ مطالب مرتبط میرود تا اطلاعات بیشتری بدست بیاورد و با این کار در یک مراجعه به سایت شما چند صفحه را میبیند که عامل مثبتی برای سئو و افزایش نرخ تعامل سایت شماست.

یکی از بهترین نمونه ها برای این کار سایت جامع TechCrunch است.

رابط کاربری tech crunch

برندسازی برای حفظ کاربر

بسیاری از سایتها نرخ پرش  Bounce rate بالایی دارند زیرا کاربر پس از ورود به سایت آنها بلافاصله و بدون دیدن سایر صفحات خارج میشود و به سراغ سایت دیگری میرود . این یکی از عادت های کاربران اینترنت است که وبگردی میکنند و در روز به سایتهای زیادی سر میزنند و اینکه کاربران سایت شما را ترک کنند به معنی این نیست که محتوی تولید شده شما بی کیفیت و بی ارزش است.

برای اینکه کاری کنید کاربر ورودی درسایت شما ماندگار شود باید  اعتماد او را جلب کنید و این کار با برندسازی انجام میشود. مانند سایتهای بسیار بزرگی که امروزه به عنوان مرجع شناخته میشوند و  با انتشار مداوم مطالب کاربرانی را جذب کرده اند که روزانه چند بار به سایت آنها سر میزنند.

دو نمونه معروف از این سایتها Pinch of yum و WP Beginner  هستند که هر کدام در تخصص خودشان مرجع هستند و کاربران ثابت بسیار زیادی دارند.

برند سازی

اگر میخواهید به این درجه از اعتبار برسید و برند خود را بسازید باید تولید محتوی اختصاصی و مداوم داشته باشید. برندسازی یک پروسه زمانبر است اما محتوی ارزشمند باعث میشود به نتایج خیره کننده ای دست پیدا کنید و تعداد زیادی کاربر ثابت برای سایت خود داشته باشید.

تعامل با کاربر در سایتهای فروشگاهی

قبلا خوانید که یکی از معیارهای مهم در سایتهای فروشگاهی و خدماتی تعداد کاربران فعال آنهاست . به کاربرانی که بصورت منظم وارد حساب کاربری خود میشوند و فعالتی را انجام میدهند در اصطلاح کاربرای فعال میگویند. بهینه سازی سایت برای داشتن بیشترین تعداد کاربران فعال را میتوان بدون تست های A/B و تحقیق در مورد UX هم انجام دهید. به عبارتی روشهایی که سایتهای معتبر قبلا از آن استفاده کرده اند و بازده مثبتی برای آنها داشته است.

در این رابطه بخوانید : انصراف از خرید در فروشگاه اینترنتی

نظرات کاربران را بپرسید

بهترین راهکار برای ایجاد تعامل با کاربران این است که از خودشان بپرسید چه توقعاتی از سایت شما دارند ! کدام بخشهای سایت شما نمیتواند خواسته آنها را انجام دهید و چه بخشهای از سایت اضافی و بدون کاربرد است. بهترین راهنمای شما در بهینه سازی سایت , کاربران فعلی شما هستند و نظرات آنها میتواند راهنمای خوبی برای ایجاد تغییرات در رابط کاربری باشد.

 

چرخه رشد ایجاد کنید

سایتهایی مانند Stack Overflow و Quora  را در نظر بگیرید. این سایتها دارای سیستم عضویت هستند و امکانات خاصی را برای اعضای غیر رایگان خود در نظر میگیرند ولی با کاربران غیر رایگان هم تعامل دارند  و اینطور نیست که فقط اعضا بتوانند از امکانات سایت استفاده کنند.

مطالب این سایتها فقط توسط کاربران ایجاد میشود و تیم مدیریت فقط روی این مطالب نظارت دارند و همین مسئاله باید ایجاد یک چرخه رشد میشود و نتیجه آن تولید محتوی با کیفیت بالا و همچنین مراجعه خوانندگان مختلف به سایت است

چرخه رشد سایت

کیفیت محصول  برای تعامل بهتر

اینکه شما لندینگ پیج ها و صفحات زیبایی برای سایت خود طراحی کنید به تنهایی برای افزایش تعامل کاربران کافی نیست و محصول نهایی شما نیز باید بتواند خواسته کاربر را فراهم کند. برای مثال سایتی مانند feedly که یک سرویس Rss خوان است از نظر امکانات بسیار کامل است ولی از نظر تجربه کاربری بسیار ضعیف است. در کنار امکانات بسیار زیادی که پنل آن در اختیار شما قرار میدهد ولی کار کردن با قسمتها و حتی افزودن یک فید جدید بسیار وقت گیر است و همین باعث کاهش چشمگیر تعامل کاربران با این سایت شده است .

تجربه کاربری feedly

مراحل بعدی

هر چیزی که برای افزایش میزان تعامل کاربرانتان نیاز دارید تحقیق در مورد رفتار آنها در سایت و اصلاح بخشهای مختلف است.باید بدانید که خواسته شما بعد از ورود کاربران به سایت چیست  و کاربر چگونه باید آن خواسته را انجام دهد ؟ باید بتوانید با کاربرانتان رابطه دوستانه ای داشته باشید و آنها را درک کنید.

خودتان را جای کاربر بگذارید و با بخشهای مختلف سایت کار کنید تا بتوانید تشخیص دهید در چه قسمتهایی نقص وجود دارد و بهترین راه برای رفع  آن چیست ؟ همچنین میتوانید از سایتهای بزرگ که قبلا این مراحل را گذرانده اند الگو بگیرید و از تکنیک های مورد استفاده آنها استفاده کنید و البته آن روشها را با توجه به کاربرد سایت خود بهینه کنید.

برای تست میتوانید دو ورژن متفاوت از صفحات ورودی کاربران برای سایت با امکانات متفاوت را طراحی کنید و با روش تست A/B و تحلیل رفتار کاربران متوجه شوید کدام نسخه بهتر جوابگوی نیاز کاربر است و در آینده از همان نسخه استفاده کنید که باعث بهبودتجربه کاربری سایت شما و در نتیجه تعامل بیشتر خواهد شد.

امروزه تمرکز موتورهای جست و جو  روی نمایش دادن نتایجی است که بهترین جواب برای سوال کاربر باشند و در این میان سایتهایی در صدر نتایج قرار میگیرند که بهترین تعامل را با کاربر دارند.