اسنیپت به جای پلاگین
آبان ۱۷, ۱۳۹۵

استفاده از Snippet به جای نصب پلاگین در وردپرس


اگر از سیستم مدیریت محتوی قدرتمند وردپرس استفاده کرده باشید حتما میدانید که WordPress به تنهایی امکانات قابل توجهی ندارد و بسیاری از قابلیت ها آن با نصب افزونه ها Plugin به سایت افزوده میشود و یکی از بزرگترین مشکلاتی که این افزونه ها برای سایت بوجود می آورند کاهش امنیت سایت و ایجاد تداخل بین افرونه های مختلف است که باعث میشود در سایت مشکلاتی ایجاد شود و حتی سرعت بالا آمدن سایت را هم کاهش میدهند.

برای رفع این مشکل میتوانید از اسنیپت Snippet ها به جای پلاگین استفاده کنید تا بتوانید هم امکانات آن را به سایت خود اضافه کنید و هم جلوی خطرات و مشکلات بوجود آمده توسط پلاگین را بگیرید.

برای این کار به سایت You Might Not Need That WordPress Plugin بروید. شاید نام این سایت کمی عجیب و طولانی باشد ولی عملکرد فوق العاده ای دارد و رابط کاربری آن بسیار ساده است و کاربران مبتدی هم میتوانند به راحتی با آن کار کنند.

بعد از اینکه وارد سایت شدید کافی است نام پلاگین مورد نظر را در جعبه جست و جو وارد کنید و اگر اسنیپت آن در سایت وجود داشته باشد به شما کدی نمایش داده میشود که میتوانید آن کد را در فایل Single.php یا  Functions.php خود وارد کنید و دقیقا همان عملکرد پلاگین را در سایت ببینید.

دقت کنید که ویرایش فایل Functions.php ممکن است باعث از کار افتاد سایت شود. پس حتما یک نسخه پشتیبان از فایل اصلی قبل ویرایش داشته باشید.

پلاگین وردپرس

تعداد زیادی از افزونه های معروف و پرطرفدار وردپرس هم اکنون در این سایت به صورت Snippet وجود دارند از جمله : Custom post types , custom shortcodes , 301 redirects , Google analytics و ….

وقتی پلاگین را انتخاب کردید در کادر مخصوصی کد اسنیپت به شما نمایش داده میشود که وقتی نشانگر موس را به این کادر ببرید به صورت خودکار تمام کد به حافظه شما کپی میشود و همچنین در توضیحی میبینید که کد را باید در کدام فایل وارد کنید که این توضیحات برای افراد مبتدی هم کمک بزرگی است که بتوانند از کدها استفاده کنند.

با استفاده از این اسنیپت ها به جای نصب پلاگین های مختلف در وردپرس میتوانید امنیت و سرعت سایت خود را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید و نگرانی از بابت سوء استفاده هکرها نداشته باشید.