قابلیت پخش زنده در اینستاگرام
بهمن ۶, ۱۳۹۵

فعال شدن قابلیت استوری بصورت لایو در اینستاگرام


رقابت میان اینستاگرام و اسنپ چت بالا گرفته و هر کدام سعی میکنند با رونمایی از قابلیت های جدید بتوانند کاربران بیشتری را به سمت خود بکشند. هرچند اینستاگرام در این رقابت بیشتر کپی برداری از اسنپ چت داشته ولی توانست با توجه به حمایت های شرکت مادر خورد یعنی فیسبوک , بیشتر دیده شود.اسنپ چت همیشه برای این کپی برداری از اینستاگرام شاکی است و این اختلافات به جایی رسیده که اسنپ چت مدتی پیش صفحه فیسبوک خود را مسدود کرد.

مدتی پیش اینستاگرام از قابلبت استوری Story رونمایی کرد که کاربران میتوانند ویدئو و تصاویر خود را به دیگران به اشتراک بگذارند و موارد انتشار یافته از استوری بعد از ۲۴ ساعت پاک میشود. این بار اینستاگرام قابلیت پخش ویدئو بصورت زنده را در حالت استوری فعال کرده است و این  سرویس جدید از نسخه ۱۰ به بالای این اپلیکیشن از ماه نوامبر در آمریکا و هم اکنون در تمام کشورها قابل استفاده است.

مدتی پیش بود که فیسبوک هم قابلیت پخش زنده ویدئو را فعال کرده بود و اکنون این قابلیت به اینستاگرام هم اضافه شد و به نظر میاید اینستاگرام قصد دارد به یک نرم افزار همه منظوره برای برآورده کردن تمام نیازهای کاربر بریا اشتراک گذاری فیلم و عکس تبدیل شود.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا نسخه اپلیکیشن اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید و سپس وارد دوربین شوید. در این مرحله به قسمت لاور بروید و شروع به ضبط ویدئو کنید .

این ویدئو برای دوستانتان قابل مشاهده است و میتوانند شما را لایک کنند و کامنت ارسال کنند.با توقف ضبط ویدئو توسط شما دیگر کسی قادر به دیدن آن نیست و برای همیشه حذف میشود.