بهبود تجربه کاربری در فروشگاه اینترنتی
آبان ۱, ۱۳۹۵

بهبود تجربه کاربر UX در فروشگاه اینترنتی


طراحی یک سایت فروشگاه اینترنتی در مقایسه با سایت های معمولی دارای پیچیدگی های بیشتری است زیرا یک سایت فروشگاهی برای این ایجاد شده که محصولی را به کاربر بفروشد بنابراین باید حداکثر کارآیی را داشته باشد و از رابط کاربری مناسبی برخوردار باشد.برای تمامی افرادی که مسئول یک سایت فروشگاهی هستند این نکته بسیار مهم است که کاربر بتواند به راحتی محصول مورد نظر را پیدا کند و آن را بخرد.

تجربه کاربری User Experience  در سالهای اخیر به یک علم نوین در دنیای طراحی سایت تبدیل شده و خصوصا در فروشگاه های اینترنتی بهبود تجربه کاربری میتواند سهم بزرگی در افزایش فروش و در نتیجه سود دهی سایت داشته باشد و به همین دلیل باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

یکی از بخشهای مهم در تجربه کاربری فروشگاه های اینترنتی طراحی صفحات اختصاصی محصولات است . این صفحات باید به صورتی طراحی شود تا کاربر بدون سر در گم شدن و پیچیدگی بتواند به اطلاعات محصول , قیمت آن , تصاویر و روش های خرید دسترسی داشته باشد.

   در صفحه محصول کاربر باید بتواند با یک اسکن ساده به اطلاعات کلی محصول دسترسی داشته باشد.

ولی طراحی صفحه اختصاصی یک محصول کار چندان ساده ای نیست و برای آن باید دید کلی از نیازهای کاربر و ویژگی های محصول داشته باشید. در این مقاله استانداردهای کلی برای بهبود تجربه کاربری صفحه محصول در فروشگاه اینترنتی را بررسی میکنیم :

important-ux-elements-optimizing-your-product-page

نام محصول

نامی که برای محصول خود انتخاب میکنید باید در نگاه اول قابل تشخیص و خواندن باشد زیرا اولین چیزی که کاربر در صفحه محصول میبیند نام آن است که در کنار تصویر محصول وجود دارد.

نام محصول باید به ترتیب زیر باشد :

نام برند – مدل – نوع محصول و جزئیات بیشتر در ادامه آن

برای مثال  : سامسونگ گلکسی S5 مشکی با رم ۳۲ گیگ

 

این نام میتواند در یک نگاه اطلاعات کلی در مورد آن محصول به شما بدهد و اگر همان چیزی بود که کاربر به دنبال آن است ادامه محتوی صفحه را میخواند.

قرار دادن تصویر محصول در فروشگاه

تصویر محصول

بخش بعدی که در تجربه کاربری فروشگاه های اینترنتی اهمیت دارد مربوط به تصویر محصول میشود . این تصویر باید با بهترین کیفیت ممکن و واضح باشد. متاسفانه در فروشگاه های اینترنتی کاربر نمیتواند کالا را بصورت فیزیکی ببیند. (بزرگترین عیب خرید اینترنتی) و به همین دلیل تصویری که شما از محصولتان در اختیار او قرار میدهید بسیار کمک خوبی برای انتخاب بهتر است.

سعی کنید چند تصویر از نزدیک و از زوایای مختلف قرار بدهید که جزئیات و کارآیی محصول شما را نشان بدهد و اگر محصول شما دارای رنگبندی متفاوت است , بهتر است از تمامی رنگهای موجود آن تصویری قرار بدهید.

       برای بهتر دیده شدن محصول سعی کنید رنگ پس زمینه عکس با خود محصول کاملا متفاوت باشد.

بهبود تجربه کاربری در فروشگاه اینترنتی

گالری تصاویر

یکی دیگر از بخشهایی که به کاربر در انتخاب بهتر کمک میکند وجود گالری از تصاویر است. تصاویری از زوایای مختلف که تمامی جزئیات و کارآیی های محصول شما را نمایش میدهد.

  • اگر محصول شما الکترونیکی است باید تصاویری از شارژر  و سایر متعلقات آن منتشر کنید
  • اگر پوشاک میفروشید عکسهایی از یقه , جیب , دکمه ها , رنگبندی های مختلف آن منتشر کنید
  • اگر کتاب میفروشید عکسهایی از جلدها , چند صفحه داخلی آن منتشر کنید

و به همین ترتیب برای هر نوع محصول سعی کنید جزئیات آن را منتشر کنید و از این تصاویر به عنوان ویترینی از محصولات خود استفاده کنید. در واقع این تصاویر باعث جذب شدن کاربر و اعتماد بیشتر او از محصول شما میشود.

important-ux-elements-optimizing-your-product-page-01

جزییات محصول

در این قسمت باید اطلاعات کاملی از محصول درج کنید و هر چیزی که نیاز است کاربر در مورد محصول بداند را در اختیار او قرار دهید . اطلاعاتی از قبیل :

  • مدل های موجود از آن محصول
  • رنگ های موجود از آن محصول
  • وزن و ابعاد محصول
  • جزئیات دقیق فیزیکی و مشخصات داخلی محصول
  • گارانتی ها و مجوزهای محصول
  • شرایط برگشت محصول

و سایر اطلاعاتی که مربوط به آن محصول میشود و به کاربر کمک میکند تا بتواند درک درستی از آن به دست بیاورد.

قیمت

بخش بسیار مهمی از هر محصول مربوط به قیمت آن است که باید  با فونت درشت تر و قابل خواندن درج شود و تا حد ممکن به نام محصول نزدیک باشد.

بهترین مکان برای قرار دادن قیمت محصول در زیر عنوان محصول و عکس اصلی آن است که بیشتر از همه توجه کاربر را به خود جلب میکند.

 

اگر محصول شما هزینه هایی مانند حمل و نقل و مالیات و …. دارد بهتر است به صورت شفاف نوشته شود.

برای جلب اعتماد کاربر , هیچ چیز پنهانی از او نداشته باشید و تمامی جزئیات قیمت را برای او مشخص کنید.

important-ux-elements-optimizing-your-product-page-06

دکمه اضافه کردن به سبد

این دکمه بخشی از فروشگاه است که نباید هیچ اشتباهی در آن وجود داشته باشد زیرا وقتی کاربر روی این دکمه کلیک میکند یعنی محصول شما را انتخاب کرده و میخواهد وارد پروسه خرید شود و از این به بعد هر گونه اشتباهی باعث انصراف او از خرید و خروج از سایت میشود.

 

پس سعی کنید این دکمه را در محل مناسب و قابل دید برای کاربر قرار دهید و حتی دکمه را با رنگ متفاوت مشخص کنید و عملکرد دکمه را تست کنید تا مطمئن شوید با کلیک کاربر آن دکمه به درستی عمل میکند و محصول را برای خرید نهایی به سبد اضافه میکند.

قبلا مقاله ای در مورد دلایل انصراف کاربران از خرید در فروشگاه های اینترنتی نوشتم که مطالعه آن میتواند کمک خوبی برای رفع ایرادات مربوط به سبد خرید بکند.

 

حرف آخر

طراحی و راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی کار ساده است ولی هدایت کردن کاربر در مسیر خرید و جلب اعتماد او کار بسیار سختی است و با وجود تعداد زیادی از سایتهای فروشگاهی که قارچ گونه در حال رشد هستند باید بتوانید بهترین رابط کاربری و تجربه کاربری را در اختیار او قرار دهید.

دقت داشته باشید کاربرانی که به دلیل ضعف در طراحی و تجربه کاربری سایت شما را ترک کنند دیگر به این راحتی به سایت برنمیگردند و طبیعی است جذب یکی از سایتهای رقیب شما میشوند و خرید خود را از آنها انجام میدهند.