بازاریابی شبکه های اجتماعی
مرداد ۳, ۱۳۹۵

۱۰ قانون طلایی شبکه های اجتماعی


فعالیت در شبکه های اجتماعی با وضعیت رشد روز افزون آنها میتواند برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی کمک بسیار زیادی به مدیران وب سایتها و صاحبان مشاغل بکند. تقریبا تمامی شبکه های اجتماعی در حالت عادی رایگان هستند و میتوانید بدون صرف هیچ هزینه ای کالا و خدمات خود را به میلیونها نفر در ایران و سراسر جهان معرفی کنید و خیلی زودتر از سایر روشهای تبلیغاتی به موفقیت برسید و از طرفی میتوانید در شبکه های اجتماعی مشتریان هدفمند پیدا کنید , یعنی افرادی که میدانید به دنبال خدمات شما هستند و محصول شما نیاز آنها را رفع میکند.

اما برای استفاده از شبکه های اجتماعی هم قواعدی وجود دارد که باید رعایت شود تا نتیجه دلخواه حاصل شود و در غیر این صورت , بدون داشتن هیچ استراتژی و برنامه منظم نمیتوانید به موفقیتی برسید و فقط دارید وقت خود را از دست میدهید.

در همین رابطه بخوانید :

در شبکه های اجتماعی حرفه ای باشیم

۱۵ ترفند درشبکه های اجتماعی

 

در ادامه ۱۰ قانون مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی را بررسی میکنیم که نقش اساسی در موفقیت بازاریابی آنلاین شما خواهد داشت و توجه به این قوانین ضروری است.

  • قانون گوش کردن

در گام اول باید شنونده خوبی باشید.در انجمن ها و بحث ها شرکت کنید تا ببینید مخاطبین شما به دنبال چه هستند و چه سوالاتی در ذهن آنهاست. سپس میتوانید مطالب مرتبط با خواسته های مخاطبان را منتشر کنید و با این کار خیلی زود فالوور های زیادی به دست می آورید که مطالب شما را لایک میکنند و آن را بازنشر میدهند.

  • قانون تمرکز

به جای اینکه در صفحات خود همه نوع مطلب با موضوعات مختلف منتشر کنید بهتر است روی یک موضوع که تخصص شماست تمرکز کنید و یک مسیر مشخص را دنبال کنید. بااین کار به نوعی هدفمند سازی انجام میدهید و فقط افرادی که به دنبال تخصص شما هستند به سراغ شما می آیند نه افراد متفرقه که ممکن است هرگز به خدمات شما نیازی پیدا نکنند.

  • قانون کیفیت

کیفیت فالوور ها و مخاطبین برای شما باید بسیار مهم تر از کمیت و تعداد آنها باشد. اگر ۱۰۰۰ فالوور دارید که مطالب شما را لایک میکنند و کامنت میگذارند خیلی بهتر از ۱۰٫۰۰۰ فالوور است که هیچ تعاملی با مطالب شما ندارند و عکس العملی به پیج شما نشان نمیدهند.

  • قانون صبر

موفقیت در شبکه های اجتماعی یک شبه بدست نمی آید.باید از ابتدا استراتژی مناسبی تدوین کنید و طبق همان پیش بروید که ممکن است چند ماه طول بکشد ولی مطمئن باشید که ارزش این صبر را دارد و درنهایت مشتریان زیادی پاسخ این صبر شما را خواهند داد.

  • قانون محتوی ارزشمند

اگر در صفحات خود محتوی ارزشمند و معتبر منتشر کنید که کاربران برای رفع مشکلات خود نیازمند آن هستند در زمان بسیار کمی مطالب شما توسط فالوور هایتان بازنشر میشود و در زمان بسیار کوتاهی به دست هزاران نفر خواهد رسید و این بازنشر ویروسی Viral محتوی حتی ممکن است به چندین شبکه اجتماعی مختلف برسد.

برای مثال شما یک عکس جذاب در اینستاگرام خود منتشر میکنید و  فالوورهای شما آن عکس را در توئیتر , لینکداین , فیسبوک و پینترست خود بازنشر میدهند و شما را در آن تگ میکنند که باعث میشود در مدت کوتاهی افراد مشتاق بسیار زیادی به مخاطبان شما اضافه شوند.

تولید محتوی ارزشمند از طرفی در سئو شما نیز تاثیر دارد زیرا محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی یکی از فاکتورهای مهم سئو است که گوگل اهمیت زیادی برای آن قائل است.

  • قانون مشارکت

سعی کنید در موضوع کاری خودتان افراد پیشرو و با سابقه خوب را پیدا کنید که میدانید محبوبیت خوبی در شبکه های اجتماعی دارند و افراد زیادی دنبال کننده آنها هستند و از آنها بخواهید مطالب شما را منتشر کنند و شما را برای مخاطبین خود معرفی کنند.چون این افراد مورد اعتماد کاربران زیادی هستند میتوانند افراد زیادی را به سمت شما هدایت کنند

  • قانون تعامل

اگر در صفحات اجتماعی خود فقط  محصولات مختلف را تبلیغ میکنید خیلی زود مخاطبین خود را از دست میدهید.پیج شما نباید یک کانال تبلیغاتی یک طرفه برای شما باشد بلکه باید با کاربران خود تعامل دو طرفه داشته باشید.مطالب جالب و سرگرمی که مرتبط با موضوع فعالیت شماست را منتشر کنید و به لایک و کامنت کاربران عکس العمل مناسب نشان دهید.

هیچ کس علاقه ای ندارد که یک صفحه فقط تبلیغاتی را دنبال کند و اگر میخواهید فالوور های شما از پیج شما فراری نشوند باید برای آنها ارزش قائل باشید و به نوعی رفتار کنید که احساس کنند برای شما مهم هستند.

  • قانون پاسخگویی

بسیاری از کاربران واقعی که مدتهاست شما را دنبال میکنند برای بهتر شدن وضعیت پیج های شما نظرات و انتقاداتی دارند که معمولا به صورت پیام خصوصی و ایمیل با شما در میان میگذارند که باید برای این افراد ارزش قائل شوید و پاسخ پیامهای رسیده از این افراد را بدهید.

افرادی که وقت میگذراند و سعی میکنند به شما برای بهتر شدن کمک کنند برای شما بسیار گرانبها هستند و نباید آنها را از دست بدهید.همین افراد در آینده تعداد زیادی از دوستان و مخاطبین خود را به سمت پیج شما هدایت میکنند و اگر ازشما احترام ببینند شک نکنید که برای شما سنگ تمام میگذارند.

  • قانون در دسترس بودن

برای انتشار محتوی برنامه زمانی مناسبی داشته باشید و روزهای مشخصی درهفته تمامی صفحات خود را آپدیت کنید.نباید یک مطلب بگذارید و بعد از آن تا چند روز به صفحات خود سر نزنید و به نظرات کاربران عکس العملی نشان ندهید.اگر اینطور هستید خیلی زود کاربران شما به سمت صفحاتی میروند که همیشه آپدیت است و برای مخاطبینش ارزش قائل است.

  • قانون رفتار متقابل

شما نمیتوانید از دیگران انتظار داشته باشید که مطالب شما را لایک و بازنشر کنند بدون اینکه شما هم این کار را برای آنها بکنید.بخشی از زمان خود را برای رفتار متقابل با دوستان خود بگذارید, اگر شما را لایک کرده اند پس مطالب آنها را لایک کنید و اگر برای شما کامنت گذاشته اند شما هم برای مطالب آنها کامنت بگذارید و با این روش یک تعامل دو طرفه و پایدار ایجاد کنید.

رعایت این ۱۰ قانون در شبکه های اجتماعی ضروری است و راز موفقیت شما در همین نکات کوچک ولی پر اهمیت است. صفحات اجتماعی که مطالب ارزشمند منتشر میکنند و با کاربران خود رابطه دو طرفه ای برقرار میکنند میتوانند در آینده از همین کاربران به عنوان مشتریان ثابت استفاده کنند که به آنها اعتماد دارند و بارها و بارها از محصولات خریداری میکنند و همینطور به رشد برند و تعداد مخاطبین کمک میکنند.