تکنولوژی جدید مسدود سازی
فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

تکنولوژی جدید خلاص شدن از تبلیغات مزاحم برای همیشه


استفاده از تبلیغات برای کسب درآمد در سایتهای اینترنتی بسیار فراگیر شده و در این میان بعضی سایتها به خصوص سایتهای ایرانی به صورت مزاحم کننده ای از نمایش تبلیغ استفاده میکنند.

تا جایی که کاربر بعد از ورود به سایت با تعداد بسیار زیادی تبلیغات بنری و پاپ آپ مواجه میشود و نمایش این مدل تبلیغ در سایتها به حدی زیاد است که کاربر از خواسته خود پشیمان میشود و سایت را ترک میکند.

راه های زیادی برای مسدود سازی نمایش تبلیغ در سایتها وجود دارد که استفاده از نرم افزارها و افزونه های Adblocker یکی از آنهاست. روش کاری این نرم افزارها به صورتی است که تمامی صفحات سایتی که توسط کاربر بازدید میشود را اسکن میکنند و در کد سورس سایت تگ های مربوط به نمایش تبلیغ را پیدا میکنند و به این صورت نمایش تبلیغ را مسدود میکنند اما این راه همیشه جوابگو نیست و حتی با استفاده از این نرم افزارها هم شاهد باز شدن پنجره های پاپ آپ و نمایش داده شدن تبلیغ در سایتها هستیم

برای مسدود سازی همیشگی نمایش تبلیغات در سایتها یک پروژه مشترک بین محققان دانشگاه استنفورد و پرینستون در حال اجرا است که در اصطلاح به “مسدود ساز شکست ناپذیر” نام گذاری شده.

بر خلاف مسدود کننده های فعلی تبلیغات که در کد سایتها به دنبال تگ های تبلیغ میگردند در این تکنولوژی جدید سایتها به چشم یک انسان واقعی دیده میشود و بخش هایی که در آن تبلیغ نمایش داده شده مشخص و مسدود میشود.

این پروژه هنوز در ابتدای کار است و مراحل توسعه را میگذراند ولی به زودی افزونه آن برای مرورگر کروم قابل دانلود خواهد بود تا مشخص شود که شرکت های تبلیغاتی چگونه با این تکنولوژی مقابله میکنند.

تا زمان عرضه رسمی این افزونه میتوانید از مقاله زیر برای مسدود سازی تبلیغات استفاده کنید :

دانلود اپلیکیشن مسدود سازی تبلیغات مزاحم در اندروید