پلاگین ورود 2 مرحله ای
اسفند ۷, ۱۳۹۵

معرفی ۶ پلاگین ورود دو مرحله ای به وردپرس


مدتهاست که سایتها و شبکه های اجتماعی بزرگ مانند فیسبوک , گوگل , توئیتر و …. از قابلیت ورود دو مرحله ای یا two-factor authentication برای تضمین امنیت کاربران خود استفاده میکنند.

ورود دو مرحله ای یعنی بعد از اینکه رمز عبور خود را برای ورود به سایتی وارد میکنید کد تاییدی  از شما خواسته میشود که به صورت اس ام اس یا ایمیل برای شما ارسال شده و تا زمانی که کد را نزنید نمیتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

با کمک این قابلیت حتی اگر افرادی رمز عبور شما را داشته باشند باز هم نمیتوانند وارد حساب شما بشوند و جلوی تمامی سوء استفاده ها گرفته میشود.

 

سیستم مدیریت محتوی وردپرس هم به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت سایت در دنیا از این قابل پشتیبانی میکند و میتوان روی هر سایت وردپرسی قابلیت ورود دو مرحله ای را فعال کرد.

در ادامه ۶ پلاگین معروف و کاربردی برای فعال کردن two-factor authentication را معرفی میکنم که تقریبا تمامی آنها امکانات مشابهی دارند و میتوانند برای سایت شما نهایت امنیت را فراهم کنند

روش کاری این پلاگین ها این است که بعد از نصب  فعال سازی آنها مرحله دومی به ورود کاربر اضافه میشود که این مرحله دوم ممکن است به صورت :

  1. ارسال کد تایید به ایمیل
  2. ارسال کد به اپلیکیشن مخصوص موبایل
  3. ایجاد کد QR و اسکن کردن کد توسط اپلیکیشن موبایل

باشد که هر کدام از این روشها در نهایت باعث حفظ امنیت سایت و کاربرها میشود.

۱٫ Two-Factor Authentication (by miniOrange)

۲٫ Duo Two-Factor Authentication

۳٫ Two Factor Authentication.

۴٫ Clef Two-Factor Authentication.

۵٫ WP Simple Firewall

۶٫ Rublon Account Security: Two-Factor Auth+

 

دقت کنید ماهیت این پلاگین ها به صورتی است که نباید همزمان با پلاگین های دیگر با همین موضوع فعال باشند و برای هر سایت باید فقط یک نمونه از آن را استفاده کرد.پس اگر بعد از نصب این پلاگینها از عملکرد آن رضایت نداشتید باید آن را پاک کنید و به سراغ پلاگین بعدی بروید. قابلیت ورود دو مرحله ای هم برای کاربر و هم برای مدیر سایت قابل فعال سازی است.