google maps new interface
مرداد ۶, ۱۳۹۵

تغییرات جدید در رابط کاربری گوگل مپ Google Map


یک ماه بعد از اینکه شرکت گوگل ماهواره های خود را برای ثبت تصاویر با کیفیت بالاتر تجهیز کرد نوبت به ایجاد تغییرات عمده در نرم افزار Google Map بود که باعث بهبود رابط کاربری این برنامه شد.

به گفته تیم طراحی گوگل هدف آنها از این تغییرات نمایش دادن جزییات بیشتر از نام مکانها و خیابانها به کاربران بوده است بدون اینکه باعث شلوغی نقشه و سردرگمی کاربر شود.به این منظور بعضی از قسمت های غیر ضروری از نقشه حذف شد و همچنین تایپوگرافی برنامه برای بهبود تجربه کاری تغییر داده شد.

برای اینکه بهتر متوجه تغییرات شوید به تصویر زیر نگاه کنید

تغییرات گوگل مپ

گوگل بر اساس الگوریتمی در نقاط مختلف نقشه مکان هایی که ممکن است دوست داشته باشید ببینید را به رنگ نارنجی مشخص میکند و با زوم کردن روی آن نقطه میتوانید اطلاعات کاملتری از آن مکان بدست بیاورید.

گوگل اعلام کرده که الگوریتم جدید میتواند بر اساس سوابق جست و جو و علایق شما روی نقشه مکان های مناسبی را برای شما مشخص کند ولی این الگوریتم هنوز نیاز به کمک انسانی دارد تا بهبود پیدا کند خصوصا برای شهر های بزرگ که تراکم شرکت ها در آن زیاد است.

همچنین یک راهنمای رنگی مانند شکل زیر ایجاد شده که با دیدن رنگها روی نقشه میتوانید به راحتی متوجه مکان های مختلف شوید.

راهنمای رنگی گوگل مپ

این آپدیت در جهت بهبود تجربه کاربری User Experiecne ایجاد شده و هم اکنون بر روی نسخه های : desktop ,Android و iOS گوگل مپ قابل دسترسی است.