بازاریابی اینترنتی
مرداد ۴, ۱۳۹۵

اصول تدوین استراتژی بازاریابی آنلاین


برای موفقیت در بازاریابی آنلاین و رونق کسب و کار اینترنتی باید استراتژی داشته باشید و با برنامه پیش بروید.اما باید بدانید که هر استراتژی برای شما مناسب نیست و تضمین نمیکند که شما را به موفقیت برساند زیرا برای هر نوع کسب و کاری باید شرایط آن از ابتدا سنجیده شود و سپس مناسب با نیازهای آن استراتژی تدوین شود. امروز قصد دارم موارد مشترک در ایجاد یک استراتژی موفق بازاریابی اینترنتی را معرفی کنم که میتواند به شما کمک کند برای هر نوع شغلی پلن مناسبی ایجاد کنید.در این مقاله شغل تولیدی پوشاک به عنوان مثال ذکر شده تا موارد برای شما بهتر قابل درک باشد.

اصول تدوین استراتژی مارکتینگ

  • تمرکز روی بازار هدف

برای هر کسب و کاری یک بازار هدف وجود دارد که باید تمرکز شما به دست آوردن مخاطبین از همان بازار باشد.دقت کنید که کالا یا خدمات شما به درد همه افراد نمیخورد و اگر سعی دارید بدون برنامه خودتان را به همه معرفی کنید فقط متحمل هزینه سنگین و از دست دادن زمان خواهید شد.برای یک تولید کننده پوشاک  باید بازار هدف مشخص باشد.

  1. تولیدات مردانه , زنانه است یا بچه گانه ؟
  2. چه گروه سنی مشتریان آن هستند ؟
  3. چه شهر یا کشورهایی میتوانند از اجناس خرید کنند ؟

و سایر مواردی که میتواند دقیقا کمک کند تا طیف مخاطبین به صورت هدفمند شناخته شوند و فقط برای بدست آوردن آنها تلاش و هزینه شود.این نوع هدفمند سازی کمک بسیاری برای صرفه جویی در هزینه ها و بازگشت سرمایه سریعتر خواهد بود.

  • تمرکز روی محصول

برای هر کسب و کاری کیفیت و کارآیی های محصول باید تضمین شده باشد.اگر میخواهید طولانی مدت فعالیت کنید و اسم خود را به عنوان برند ثبت کنید باید با مشتریان صادق باشید و محصول شما دقیقا همان چیزی باشد که تبلیغ میکنید.در صفحات سایت خود به مشتری توضیح بدهید که  عملکرد محصول شما چگونه است و چه نقاط قوتی دارد که رقبا را پشت سر میگذارد.

برای تولیدی پوشاک که میتواند پیراهن ضد آب تولید کند باید به مشتری توضیح بدهد که از چه تکنولوژی در ساخت آن استفاده شده و چه چیزی باعث میشود که آن محصول متمایز از نمونه های داخلی و خارجی باشد.

  • اهداف قابل سنجش

برای اینکه یک استراتژی بازاریابی آنلاین موفق داشته باشید باید مقادیر قابل سنجشی را در نظر بگیرید و هدف های خود را مشخص کنید.تمام جزییات ریز و درشت استراتژی شما باید قابل سنجش و ارزیابی بوسیله اعداد باشد. شما نمیتوانید تعداد مشتریان راضی را به عنوان یک هدف در استراتژی خود در نظر بگیرید زیرا هرگز نمیتوانید عددی برای آن به دست آوردی اما ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان فروش در عرض ۱ سال میتواند یک هدف برای استراتژی بلند مدت شما باشد زیرا دقیقا قابل سنجش است و در نهایت مشخص میشود چقدر توانسته اید به هدف خود نزدیک شوید و استراتژی شما تا چه حد موفق بوده است.

برای موفقیت بازاریابی آنلاین خود باید هم استراتژی کوتاه مدت ایجاد کنید و هم بلند مدت که  به صورت پله پله طبق کوتاه مدت پیش میرود و کمک میکند برای دستیابی به اهداف بلند مدت.

قابل سنجش بودن اهداف در استراتژی کمک میکند بفهمید استراتژی شما چقدر موفق بوده و بازگشت سرمایه Return On Invest  شما چقدر است.

  • مسئولیت پذیری

در شرکت ها باید بر اساس استراتژی تدوین شده تقسیم کار صورت بگیرد و هر شخص مسئول پیش بردن بخشی از پلن باشد. باید در عین اینکه پروژه را به صورت گروهی پیش میبرید , تک تک افراد نقش خود را به صورت تکی به درستی ایفا کنند.برای تشویق کارمندان میتوانید از پاداش ها استفاده کنید و هر شخصی که بتواند زودتر به هدف مربوط به خودش برسد از پاداش ها استفاده کند.

هر شخصی باید به وظایف خود متعهد باشد و تمام تلاش خود را برای رسیدن تیم به موفقیت انجام دهد که اگر اینطور نیست میتوانید ابتدا آموزش های لازم را به او بدهید و در نهایت او را با شخص مناسب دیگری جایگزین کنید.

  • تغییر پذیری و هماهنگی با روند بازار

استراتژی شما باید انعطاف پذیر باشد و بتواند با شرایط بازار و نوسانات کنار بیاید.اگر شما یک برنامه بلند مدت ۵ ساله ایجاد کرده اید به معنی این نیست که تا پایان زمان برنامه باید فقط بنشینید و ببینید تغییرات چه بلایی سر کسب و کارتان می آورد! بلکه در بازه های زمانی مختلف تیم مارکتینگ خود را جمع کنید و برآوردی از مسیر پیشرفت پروژه داشته باشید.

اگر میبینید که استراتژی تان خوب پیش نمیرود تغییرات لازم را در آن انجام دهید و به نوعی جلوی ضرر را از همان ابتدا بگیرید.برای مثال تولیدی پوشاک میتوان افزایش ناگهانی قیمت مواد خام اولیه را در نظر گرفت که باعث میشود قیمت محصول نهایی چند درصد بیشتر از قیمت تدوین شده در برنامه ۱ ساله بشود. در این موقع باید بلافاصله تغییراتی در استراتژی ایجاد شود و زمان باقی مانده از دوره استراتژی طبق قیمتهای آپدیت شده برنامه ریزی شود.

 

حرف آخر

تدوین یک استراتژی موفق بازاریابی اینترنتی اصلا کار ساده ای نیست و نیاز به تحقیق و توسعه فراوانی دارد.قبل از هر چیزی باید برآوردی از بازار هدف خود داشته باشید و بدانید که محصول شما چگونه میتواند مشکلی از مخاطبان را حل کند و بعد به فکر روشهای قیمت گذاری و بدست آوردن مخاطبان باشید و اینکه حتی بعد از مرحله فروش چگونه باید مشتریان را برای آینده حفظ کنید و از مشتری یک بار مصرف به خریدار دائمی تبدیل کنید.

برای این کار باید سایتهای برتر در موضوع تخصص خود را تحلیل کنید و حتی از آنها الگو بگیرید و همچنین از منابع معتبر علمی و افراد متخصص کمک بگیرید.