تیر ۲۹, ۱۳۹۵

در شبکه های اجتماعی حرفه ای باشیم


با توجه به رشد چشم گیر استفاده از شبکه های اجتماعی در سالهای اخیر و نیاز به حضور در این شبکه ها و استفاده از پتانسیل های بالای آن در جلب مشتری باید راه کارهای مناسبی با توجه به نیاز خود انتخاب کنید و با استراتژی درستی حرکت کنید. بر اساس تحقیقات استفاده از شبکه های اجتماعی به صورت درست میتواند تا  ۸۹% بازدید کنندگان سایت شما را افزایش دهد که همه وب مستر ها به دنبال ابن افزایش بازدید هستند اما  این بازدید تا چه مقدار برای شما سودآوری خواهد داشت ؟اگر هزاران بازدید روزانه داشته باشید و نتوانید از آنها درآمد داشته باشید در عمل شکست خورده اید

بسیاری از مدیران سایتها از تکنیک Shotgun  برای فعالیت در شبکه های اجتماعی استفاده میکنند , یعنی طیف وسیعی از کاربران را در چندین شبکه اجتماعی مختلف هدف میگیرند  به امید اینکه تعدادی مشتری از میان آنها پیدا شود

حال آنکه افراد حرفه ای در مارکتینگ دیجیتال تکنیک دیگری دارند

تک تیر انداز باشید

در این تکنیک مدیران سایتها فقط شبکه های اجتماعی محدودی را انتخاب میکنند که کاربران هدف آنها را در خود جای داده است و بر خلاف روش Shotgun که بی هدف و به نوعی فله ای اقدام میکند  در روش تک تیر انداز کاربران هدف از قبل مشخص میشوند و با برنامه برای تبدیل آنها به مشتری اقدام میشود.

ده ها شبکه اجتماعی مختلف وجود دارد ولی این دلیل نمیشود که روی همه آنها فعال باشید و صفحه اختصاصی داشته باشید. در عوض بهتر است از ابتدا بدانید مشتریان شما در کدام شبکه ها به دنبال محصول شما میگردند و شما چگونه میتوانید محصول خود را به آنها با روش درست معرفی کنید.

بجای اینکه چندین صفحه بدون مدیریت و استراتژی در شبکه های اجتماعی داشته باشید , بهتر است ۱-۲ پیج اجتماعی با رعایت اصول و هدفمندی برای مخاطبینتان ایجاد کنید.

برای موفقیت در مدیریت شبکه های اجتماعی بهتر است با روند حرکتی هر شبکه آشنا باشید. برای مثال در سالهای اخیر با رشد شبکه های اجتماعی موبایلی مانند تلگرام دیگر کسی به سراغ فیسبوک نمیرود و کاربران ایرانی آن به شدت کاهش یافته است و اگر شما روی فیسبوک به عنوان ابزاری جهت پیدا کردن مشتری ایرانی تمرکز کرده اید کاملا در اشتباه هستید.

مخاطبان خود را بشناسید

ایجاد استراتژی موفق در شبکه های اجتماعی بدون شناسایی کاربران هدف غیر ممکن است.مخاطبین شما همان افرادی هستند که نیاز به کالای شما دارند , شما را لایک و فالوو میکنند , مطالب شما را بازنشر میدهند و به نوعی با شما تعامل دارند و شما هم باید در مقابل توجه و اعتماد آنها را جلب کنید.

برای اینکه بهتر مخاطبین خود را بشناسید در ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسید :

  • کالای شما چه مشکلی را رفع میکند
  • چه افرادی از آن سود میبرند
  • چه محدوده جغرافیایی را پوشش میدهید
  • چه افرادی به دنبال کالای شما هستند

با کمک این سوالات میتوانید دقیقا به مخاطبین هدف خود دست پیدا کنید و راه های رسیدن به آنها را بررسی کنید.

مثال : فرض کنید شما تولید کننده پوشاک هستید, در این حالت طیف کاربران شما بسیار وسیع است. اما اگر فقط پوشاک زنانه تولید میکنید یا برای رنج سنی خاصی محصول دارید در این هنگام تعداد مخاطبین شما بسیار محدود میشود و به گستردگی قبل نیست و با کمک این نوع فیلتر کردن میتوانید به مخاطبین نهایی خود برسید

شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کنید

بعد از تحلیل داده ها و اعمال فیلتر های مناسب و بدست آوردن مخاطبین هدف باید به فکر این باشید که از طریق چه شبکه هایی میتوانید به مخاطبین دسترسی داشته باشید.اگر مخاطبین شما از رنج سنی ۱۸-۳۰ سال هستند پس برای شما تلگرام و اینستاگرام گزینه های مناسبی است.

برای ایده یابی میتوانید سایت های رقیب خود را بررسی کنید و ببینید آنها از چه شبکه هایی و با چه روشی استفاده میکنند؟ چه نوع مطالبی و با چه فاصله زمانی منتشر میکنند ؟ این کار میتواند کمک خوبی در ابتدای کار به شما بکند.اگر دیدید که رقبای شما در استفاده از یک شبکه اجتماعی شکست خورده اند دلیل بر مناسب نبودن آن شبکه نیست بلکه امکان دارد به علت مدیریت ضعیف و بی برنامگی با شکست مواجه شده باشند که قضاوت در این مورد با شماست که دلیل شکست رقبا در یک شبکه اجتماعی خاص را پیدا کنید.

دوستان و آشنایان شما هم میتوانند الگوی خوبی برای انتخاب شبکه اجتماعی مناسب برای شما باشند.با یک تحقیق ساده میتوانید متوجه شوید کدام شبکه اجتماعی محبوبیت بیشتری برای کاربران شهر و کشور هدف شما دارد و تمرکزتان را بیشتر روی همان شبکه بگذارید.

از شبکه اجتماعی درست استفاده کنید

بعد از طی کردن دو مرحله بالا اکنون شبکه اجتماعی مناسب را پیدا کرده اید اما باید روش استفاده از آن را هم یاد بگیرید تا بتوانید کاربران مورد نظرتان را جذب کنید. اگر از اینستاگرام استفاده میکنید حتما تصاویر مناسب با برند خود را منتشر کنید و از هشتگ های مناسب و مرتبط استفاده کنید و هرگز تصاویر شخصی و نامربوط را در یک پیج شرکتی و رسمی منتشر نکنید.

اگر از توئیتر استفاده میکنید باید بدانید که مطالب شما محدود به ۱۴۰ کاراکتر است و باید منظور خود را با همین تعداد کاراکتر برسانید و اگر از لینکداین استفاده میکنید باید محتوی حرفه ای و مناسب با یک شبکه حرفه ای منتشر کنید مانند اسلاید شو و اینفوگرافیک و …..

باید از هر شبکه اجتماعی مناسب با نوع ساختار آن استفاده کنید و مطالبی مرتبط با مخاطبان همان شبکه ارسال کنید و این هدفمند بودن در انتشار محتوی باعث میشود کاربران متوجه شوند که شما برنامه مشخصی برای پیج خود دارید و به شما بیشتر اعتماد میکنند و به نوعی شما را یک مرجع در زمینه تخصصی تان میدانند.

اکثر شبکه های اجتماعی معروف رایگان هستند و میتوانید در کمتر از ۱ دقیقه در آن حساب کاربری داشته باشید.پس قبل از ساختن حساب کاربری شرکتی از ابتدا یک حساب شخصی و تست ایجاد کنید و با روش کاری آن شبکه آشنا شوید. به پیچ برندهای مختلف سر بزنید و روش کاری آنها را الگو قرار دهید.

ساعت انتشار مطالب نیز بسیار مهم است و نقش زیادی در افزایش تعامل کاربران با مطالب شما دارد و باید بدانید که هر شبکه اجتماعی زمان مخصوص به خودش را برای انتشار محتوی دارد تا بتواند به حداکثر مخاطبین دسترسی داشته باشد.

اگر از تلگرام استفاده میکنید بهترین زمان انتشار محتوی صبح زود قبل از شروع ساعت اداری یا ساعات انتهایی شب است و برای شبکه ای مثل لینکداین در طول روز و در ساعات اداری بهترین زمان انتشار محتوی است زیرا اکثریت افراد از محل کار خود این شبکه را چک میکنند.

بهترین زمان انتشار محتوی در شبکه های اجتماعی

جمع بندی

برای موفقیت در شبکه های اجتماعی باید حرفه ای یاد بگیرید و حرفه ای عمل کنید.با شناسایی مخاطبینی که از کالا و خدمات شما استفاده میکنند و آشنایی با سلایق آنها میتوانید مطالب مورد نیاز آنها را منتشر کنید و مطمئن باشید که آنها با مطالب شما تعامل برقرار میکنند و آنها را بارها بازنشر و لایک میکنند.

این مهم ترین پتانسیل شبکه های اجتماعی است که میتوانید به صورت رایگان خودتان را به میلیونها کاربر از سراسر جهان معرفی کنید و سود دهی برند خود را تا حد زیادی افزایش دهید